Kültür zirvesi toplanıyor

Kültür Girişimi, 2001 yılı toplantılarını 22-24 Kasım tarihlerinde İstanbul'da yapacak.

İSTANBUL - Kültür Girişimi, 2001 yılı toplantılarını 22-24 Kasım tarihlerinde
İstanbul'da yapacak. 'Kültürel Açıdan Avrupa Birliği'ne Yaklaşım' konusunun tartışılacağı etkinlik, devletin zirvesini de bir araya getiriyor. İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın (İKSV) desteğiyle dört yıl önce kurulmuş olan Kültür Girişimi'nin düzenlediği sempozyumun amacı, 'Avrupa Birliği'ne katılma konusu tartışılırken Türkiye ile birlik ülkelerinin kültürel koşullarını karşılaştırarak Türkiye'nin durumunu saptamak, yeni önerileri gündeme getirmek' olarak özetlenebilir.
The Marmara Oteli'nde gerçekleştirilecek
olan sempozyum, 22 Kasım saat 10.00'da Kültür Girişimi adına İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Eczacıbaşı'nın konuşmasıyla açılacak. Açılış oturumunda Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz, Kültür Bakanı İstemihan Talay, Avrupa Parlamentosu Kültür Komisyonu Başkanı Giuseppe Gargani ve Eğitim ve Kültürden Sorumlu AB Komiseri Viviane Reding'in katılması bekleniyor. 'Türkiye ve AB Ülkelerinde Kültür Göstergeleri' ve 'Globalleşmenin Kültürel Etkileri',
'İletişim, Medya, Sinema, İnternet' gibi konuların tartışmaya açılacağı sempozyuma dinleyici olarak herkese açık olan sempozyum hakkında ayrıntılı bilgi için Tel: 0212 293 31 33 (Kültür Sanat)