Kumbaracı50 müzikhol ile açılıyor

Kumbaracı50 müzikhol ile açılıyor
Kumbaracı50 müzikhol ile açılıyor
Kumbaracı50 yeni sezonu 1 Ekim'de Yalınayak Müzikhol ile açıyor.

2015-2016 sezonunu 1 Ekim’de açan Kumbaracı50 izleyicilerine seslendiği bir 'merhaba' metni yayımladı. Tiyatronun basına yolladığı metin şöyle:

Geçmiş sezonlardan devam eden oyunların dışında yeni oyunlar da seyirciyle buluşacak. Bununla birlikte iki oyun beklemede kalacak. Sevgilimiz, canımız, Kumbaracı50’nin annesi, biricik Tomris İncer’in tedavisi devam ederken, onunla yeniden sahnede olabilmek, ertelediğimiz oyunun provasına girebilmek için her şeyi hazırlayıp bekleyeceğiz.

Kumbaracı50’yi bir “Müzikhol” ile paylaşıyoruz.

Bir süredir boğuştuğumuz ekonomik zorluklar nedeniyle, batıyor mu, batmıyor mu, krizdeler mi, çıktılar mı, kapandı kapanacak derken kapımızı çalan, yersiz kalmış bir müzikhol ekibiyle Kumbaracı50’yi paylaşma konusunda anlaştık. “Yalınayak Müzikhol”ün patronu; kentsel dönüşüm nedeniyle yerlerinden edildiklerini, işgal edecek bir bina ararlarken, sanat camiasındaki sohbetler sırasında tiyatroların ne kadar da zor durumda olduğunu duyduğunu belirtti. İlk olarak Kumbaracı50’nin kapısını çalan müzikholün patronuyla sezon boyunca birlikte çalışma kararı aldık. 10 kişilik “Yalınayak Müzikhol” ekibi; sunucu, dansçı, çalgıcı ve şarkıcılardan oluşuyor. Programları içerisinde; küçük gösterilerin, birbirinden güzel ve damardan şarkıların, nefis dansların ve eşsiz sanatçıların bulunduğunu belirten müzikholün patronu; “Yılmadık, yıkılmadık, direniyoruz!” dedi.

Kumbaracı50; 1 Ekim’de “Yalınayak Müzikhol” ile açılıyor. Müzikhol programının detaylarını www.kumbaraci50.com adresinden takip edebilir, online bilet satın alabilirsiniz. Bu sezon 6 Üstü Oyun projesi beşinci oyun "Düşman” (Yeşim Özsoy) ile devam edecek. Geçtiğimiz sezon Akbank Sanat galeride seyirciyle buluşan, Yaman Ömer Erzurumlu’nun yazdığı ve işsiz kalmış beyaz yakalıların konu alındığı “Sorunlu İnsan Kaynağı” da yeni sezonda Kumbaracı50’de farklı ve interaktif bir seyir düzeninde sahnelenecek. Ayrıca Altıdan Sonra Tiyatro’nun “O.B.E.B.” (Ortak Bölenlerin En Büyüğü) “444”, “Karabahtlı Kardeşlerin Bitmeyen Şen Gösterisi” "Dertsiz Oyun” bu sezon da oynanacak.