Kürk tutkusu geçmek bilmiyor

Cruella'nın tek takıntısı var; dalmaçyalı kürkleri. Zaten bundan üç sene önce köpek kaçırma olayından dolayı hapse girmiş, psikolojik tedavi görmüştü.

İSTANBUL - Cruella'nın tek takıntısı var; dalmaçyalı kürkleri. Zaten bundan üç sene önce köpek kaçırma olayından dolayı hapse girmiş, psikolojik tedavi görmüştü. Ancak tedavi görse de aklından bu köpekleri çıkaramayacak!
İlk olarak 1996'da gösterime giren ve büyük beğeni toplayan '101 Dalmaçyalı'nın devam filmi niteliğindeki '102 Dalmaçyalı'da sayıları bir artmış ve sevimlilikleri ise hiç azalmamış 'puantiye'li köpeklerimize kürk delisi Cruella rolünde yine usta oyuncu Glenn Close eşlik ediyor. Ancak kötü kadın, kürk avında ona yardımcı olması için yanına bir de Fransız modacı aldı; Gerard Depardieu. '102 Dalmaçyalı'nın yönetmeni Kevin Lima, 'neden Depardieu?' sorusuna şu şekilde cavap veriyor; "Bu rolde gerçek bir Fransız aktörün oynamasını istedim. Gerçek Fransız deyince de akla ilk gelen Gerard Depardieu'dur. Telefonla arayıp '102 Dalmaçyalı' projesini ona anlattığımda senaryo taslağını göndermeyi önerdim. Ancak o, bunu bile kabul etmedi. Bu rolde oynamayı istediğini söylemekle yetindi."
Hapisten yeni çıkan ve kürklere olan ilgisini kesmiş gibi görünen Cruella, bir hayvan çiftliğini kapanmaktan kurtarır ve 'iyilik' eylemlerini bir köpekle kurduğu dostlukla sağlamlaştırır. Kurnaz ve kötü kadın her nasılsa köpeksever gözetim görevlisi Chloe Simon dışında, çevresindeki tüm insanları eski Cruella'nın değiştiğine inandırmayı başarmıştır. Cruella bir de köpek sığınağı satın alarak hayvanseverliğini
adeta bütün dünyaya kanıtlar. Ancak köpek sığınağından birkaç dalmaçyalı yavrusu çalınır. Chloe, kendisine ait dalmaçyalı yavrularının da çalınması üzerine, işin içinde bir bit yeniği olduğunu anlar. (Kültür Sanat)