Kurmaca da olsa aşk hep acı söyler

Öncelikle hemen belirtelim 'Yeniden Sev Beni', şimdiden 2000'li yılların en iyi filmlerinden biri olarak anılmaya başladı. Nikolaj Lie Kaas, Marie Bonnevie, Krister Henriksson, Nicholas Bro, Helle Faglarid'in rol aldığı...

İSTANBUL - Öncelikle hemen belirtelim 'Yeniden Sev Beni', şimdiden 2000'li yılların en iyi filmlerinden biri olarak anılmaya başladı. Nikolaj Lie Kaas, Marie Bonnevie, Krister Henriksson, Nicholas Bro, Helle Faglarid'in rol aldığı, Danimarkalı Christopher Boe'nun imzasını taşıyan film aslında bir aşk öyküsünü konu alıyor. Yazar bir adamla evli olan Aimee'yle fotoğrafçı Alex'in kısa süren ilişkisine odaklanıyor.
Kocasının son kitabının tanıtımı için Kopenhag'a gelen Aimee ile Alex'in yolları bir metro istasyonunda kesişir. Alex'in kız arkadaşına rağmen Aimee'nin peşinden gider. Birlikte olurlar. Alex hayatında var olan tüm boşluğu Aimee ile birlikte doldurduğunu düşündüğü anda her şey karışır. Genç adam tanıdığı herkesin hafızasından silinir. Yönetmen Boe filmde aslında kurmaca olsa bile aşk mevzubahis olunca acının kaçınılmaz olduğunu imliyor. 'Yeniden Sev Beni'nin hemen başındaki sigara sahnesi ise unutulmayacak türden. 23. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde en çok ilgi gören filmlerden biri olan 'Yeniden Sev Beni', sarsıcı ve akıllarda kalıcı bir film izlemek isteyenler için birebir... (Kültür Sanat)