Kurthan Hoca'ya veda

Kurthan Hoca'ya veda
Kurthan Hoca'ya veda

Fişek için öğretim üyesi olduğu SBF de tören yapıldı.

Haber: MEHMET BİLBER / Arşivi

ANKARA - Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) öğretim üyesi Kurthan Fişek okulda düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.
Gazetecilik de yapan, spor dünyasında çalışmalarıyla iz bırakan Kurthan Fişek için SBF’de tören düzenlendi. Törene eşi Nevran Fişek, SBF öğretim üyesi kardeşi Gürhan Fişek, eski bakanlar Mümtaz Soysal, Fikret Ünlü ve siyasetçi, akademisyen, gazeteci dostları ile öğrenciler katıldı. A.Ü. Rektörü Prof. Erkan İbiş, Fişek’in hem çalışmaları hem de kişiliği ile sevilen biri olduğunu belirtti. Kardeşi Gürhan Fişek ise “68’ler hem babamı hem ağabeyimi örnek aldığım önemli yıllardı. O daha güzel bir dünyada yaşamak isterdi. Bunun bireysel kurtuluşla olmayacağını bilirdi” dedi. Renkli kişiliği ve küfürbaz ama kimseyi incitmeyen diliyle iz bırakan Fişek’in vedasına katılanların, hüzünlü oldukları kadar hocanın hatıraları nedeniyle gülümsedikleri görüldü.
Fişek’in cenazesi Kocatepe Camii’nde kılınan namazın ardından Cebeci Asri Mezarlığı’na defnedildi. Çelenkler arasında Yenipazar K1 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda hapis yatan, Fişek’in öğrencisi, eski bakanlardan Mehmet Ağar’ın çelengi dikkat çekti.