Kuşadası'nda 'çevre ve kültür'

Çevre Kısa Filmleri Şenliği bu yıl Kuşadası'nda gerçekleşecek. 19 Haziran'da başlayacak olan 'çevre ve kültür' konulu Kuşadası Kısa Film Şenliği'ne

İSTANBUL - Çevre Kısa Filmleri Şenliği bu yıl Kuşadası'nda gerçekleşecek. 19 Haziran'da başlayacak olan 'çevre ve kültür' konulu Kuşadası Kısa Film Şenliği'ne kurmaca, belgesel, canlandırma ve deneysel olarak hazırlanmış filmler katılacak.
Şenlik kapsamında, Türkiye, Almanya, İspanya, İngiltere, Fransa ve Yunanistan'dan kısa filmler izleyicilere ücretsiz olarak gösterilecek. Uluslararası Kısa Film Gösterimleri ve Ulusal Çevre Kısa Filmleri Yarışması'nın yapılacağı şenlikte 'Kültür ve Çevre Etkinlikleri' adlı bir bölüm de yer alıyor. 24 Haziran'da son bulacak olan şenliğin seçici kurulunda Alin Taşçıyan, Ayşe Şerifoğlu, Binnur Kılınçkaya, Oğuz Makal, Mehmet Açar, Vural Çavuşoğlu yer alıyor.
Sinema, video ve multimedia formatında 1 Ocak 1996'dan sonra çekilmiş kısa filmlerin katılabileceği Ulusal Kısa Film Yarışması için son başvuru tarihi ise 10 Haziran 2001. Ayrıntılı bilgi için Tel: 0216 445 20 42 (Kültür Sanat)