Kusturica'nın grubu Bursa'ya geliyor

Kusturica'nın grubu Bursa'ya geliyor
Kusturica'nın grubu Bursa'ya geliyor

Emir Kusturica ve The No Smoking Orchestra?nın Bursa konseri 25 Haziran?da.

BURSA - Önceki akşam klarnet virtüözü Serkan Çağrı ve Vokaliz grubunun eşlik ettiği Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın konseriyle başlayan 49. Uluslararası Bursa Festivali, ‘Çingeneler Zamanı’, ‘Yeraltı’, ‘Arizona Rüyası’ gibi filmleriyle tanınan yönetmen Emir Kusturica ve oğlunun da üyeleri arasında bulunduğu orkestrası The No Smoking Orchestra’nın yanı sıra 80’li yılların popüler Alman gruplarından Alphaville ve Lara Fabian gibi önemli isimleri ağırlayacak.
31 Temmuz’a kadar devam edecek festivalde bu akşam, Fuat Saka, Şükriye Tutkun, Sümer Ezgü ve Hüseyin Turan gibi halk müziğinin önemli isimlerinin konuk olduğu ‘Bu Toprağın Türküleri’ konseri var. 16 Haziran akşamıysa Bursalılar; Ankara Devlet Opera Balesi’nin sahnelediği ‘ Harem ’ bale gösterisiyle, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ndeki ilk gösteriye tanık olacaklar.
Festival, 19 Haziran akşamı Yıldırım Bekçi, Umut Akyürek, Nalan Altınörs ve Bekir Ünlüataer’in katıldığı ‘Yıldırım Gürses’i Anma Gecesi’yle devam edecek. 22 Haziran’da Teoman, 23 Haziran’da Zuhal Olcay ve Bülent Ortaçgil, 25 Haziran’da Emir Kusturica ve The No Smoking Orchestra, 26 Haziran’da kostümleri, dansları ve müzikleriyle Jazzing Flamenco, 28 Haziran’da Alphaville, 30 Haziran’da Mustafa Sandal, 2 Temmuz’da Lara Fabian ve 5 Temmuz’da Rus Kızılordu Korosu konserleri var.
Festival kapsamında 7-12 Temmuz tarihleri arasında Bulgaristan, Çin, İspanya, Kolombiya, Kore, Makedonya, Moldova, Polonya, Portekiz ve Yunanistan gibi 22 ülkenin katıldığı 24. Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması ve 16-31 Temmuz tarihleri arasında da Gökhan Tepe (Osmangazi), Sertab Erener (Yıldırım), Göksel (Nilüfer), Murat Boz (Gemlik), Volkan Konak (Kestel), Özcan Deniz (Gürsu) ve Ziynet Sali’nin (Mudanya) sahneye çıkacağı Beyaz Koza Yaz Konserleri takip edilebilecek. www.bursafestivali.org (Kültür Sanat)


    ETİKETLER:

    Harem

    ,

    Murat Boz