Kuzey'in sıcak sesiyle Boğaz'a karşı bossa nova

Kuzey'in sıcak sesiyle Boğaz'a karşı bossa nova
Kuzey'in sıcak sesiyle Boğaz'a karşı bossa nova

Vem Vet le çıkış yapan İsveçli şarkıcı Lisa Ekdahl, bu akşam Esma Sultan da.

İSTANBUL - 17. İstanbul Caz Festivali seyircilerinin merakla beklediği isimlerden İsveç’li şarkıcı Lisa Ekdahl, sıcak ve çocuksu vokali, caz, bossa nova ve folk müziğin birleştiği birbirinden güzel şarkılarıyla bu akşam The Marmara Esma Sultan’da sahneye çıkacak. Abacı Group ve Volvo Car Türkiye’nin eş-sponsorluğundaki konser saat 22.00’de başlayacak.
90’lı yılların başında özellikle kendi ülkesi İsveç’te üne kavuşan Lisa Ekdahl, popüler şarkısı ‘Vem Vet’ ve çok satan pop-caz albümü ‘Heaven, Earth and Beyond’la tüm dünyada dikkat çekti. Ünlü besteci ve gitarist Salvadore Poe’nun yazdığı şarkılardan oluşan ‘Lisa Ekdahl Sings Salvadore Poe’ adlı bir albüm de yayımlamıştı. Ekdahl, son olarak, kendi yazdığı şarkılardan oluşan ve dinleyenlere blues, pop-caz ve folk türleri arasında bir serüven vadeden ‘Give Me That Slow Knowing Smile’ albümüyle hayranlarından ve eleştirmenlerden yine övgüler topluyor. Ekdahl, son yıllarda ‘İsveç’in Norah Jones’u’ olarak da anılıyor.
Caz Festivali’nde günün bir diğer konseri de European Jazz Club kapsamında. Kontrbasın genç ve parlak isimlerinden Ozan Musluoğlu’nun grubu Ozan Musluoğlu Quartet ile besteleriyle adından söz ettiren Norveçli trompetçi Tore Johansen’u buluşturacak konser saat 22.30’da İKSV Salon’da. (Kültür Sanat)


    ETİKETLER:

    caz