'La Boheme'i izlemek için 3 neden!

'La Boheme'i izlemek için 3 neden!
'La Boheme'i izlemek için 3 neden!
Sahne kurulumu bir haftada tamamlanan 'La Boheme' için geri sayım başladı! Dünyaca ünlü Royal Opera'nın prodüksiyonuyla 18-24 Ocak tarihleri arasında Zorlu PSM'de izleyiciyle buluşacak 'La Boheme'i neden kaçırmamak gerekiyor? İşte 3 neden...

1830’lu yılların Fransa’sında, Paris’in ara sokaklarında bohem hayatı yaşayan yazar, ressam ve sanatçıların zor ama bir o kadar eğlenceli yaşamı içinde büyüleyici bir aşk hikayesi... Giacomo Puccini’nin besteleri ve Henri Murger’in hikayesini Royal Opera’nın prodüksiyonuyla sahneye taşıyan ‘La Boheme’, 18 Ocak’tan itibaren Zorlu’da izleyiciyle buluşuyor. 60 kişilik teknik ekiple bir haftada sahne kurulumu gerçekleşen, provaları halen devam eden ‘La Boheme’in sahnesinde Royal Opera sanatçılarına 80 kişilik bir koro ile Cem Mansur yönetiminde dev bir orkestra eşlik ediyor.

Sahne sanatlarının en saygın kuruluşlarından Royal Opera’nın global prodüksiyonu, Grand Opera’nın en sevilen eseri La Bohème; uluslarası üne sahip tiyatro ve opera sanatçıları, Türkiye ’den profesyonel sanatçılar ve genç yeteneklerin bir araya geleceği yaklaşık 150 kişilik kadro ile izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. 18-24 Ocak tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahnelenecek gösterinin biletleri 95 ile 350 TL arasında değişen fiyatlarla Zorlu PSM gişeleri ve www.zorlucenterpsm.com adresinden edinilebilir.

Ödüllü Soru: La Boheme müzikali hangi şehirde geçmektedir?

Doğru cevabı 18 Ocak Pazar günü saat 22:00’a kadar radikaldenkazan@radikal.com.tr adresine gönderen; 1. ve 50. okurumuz, 22 Ocak'ta saat 21:00'da yapılacak La Boheme müzikaline çift kişilik davetiye kazanıyor!

Önemli Uyarı: İsim, soy isim, adres ve telefon numaranızı da cevabınız ile beraber yukarıdaki mail adresine göndermeniz önemle rica olunur! (İletişim bilgileri olmayan yanıtlar dikkate alınmayacaktır.)


LA BOHEME’İ İZLEMEK İÇİN 3 NEDEN!

1. Royal Opera sanatçıları ve Simge Büyükedes sahnede olacak

Besteleriyle 19 ve 20’inci yüzyıla damgasını vuran Giacomo Puccini’nin müziği ve dönemin ünlü yazarı Henri Murger’in unutulmaz aşk hikayesini anlatan La Boheme’in Zorlu’daki sahnesini İngiliz tiyatro yönetmeni Richard Jones yönetiyor. Royal Opera House sanatçıları David Butt Philip (Rodolfo), Simge Büyükedes (Mimi), ZhengZhong Zhou (Marcello), Madeleine Pierard’ın (Musetta)sahne aldığı eserde başroldeki Mimi’yi ise Türkiye’nin dünyaca ünlü sopranosu Simge Büyükedes seslendiriyor. 80 kişilik koro’nun eşlik edeceği sahnelerdeki orkestrayı ise Cem Mansur yönetecek.

2. Asırlık kostümler ile görkemli bir sahne

Royal Opera House tarafından ilk kez 1974 yılında sahnelenen bu kült prodüksiyonunda kullanılan kostümlerin çoğu 40 yıllık bir geçmişe sahip. Geçmişi 100 yıla dayanan kostümler ise, eskilerin geri dönüşümü ile yeniden yaratılmış. İstanbul’da sahnelenecek prodüksiyonda, 1974 yılında ilk sahnelendiğinde tasarlanan 200’ün üzerinde kostüm bulunuyor. Kalabalık bir koronun eşlik edeceği gösteri sahne dekoru ve kostümleriyle göz dolduruyor. Gösterinin arka planında ekibe 20 kostüm sorumlusu, 20 ses, ışık ve aksesuar sorumlusu ile 20 sahne sorumlusundan oluşan yaklaşık 60 kişilik teknik ekip destek oluyor.

3. Bohem hayatı içinde hüzünlü olduğu kadar eğlenceli bir aşk

Soğuk bir Noel akşamında Paris’te eski bir apartmanın çatı katında başlayan bir aşk hikayesi... 19 ve 20’inci yüzyılın ünlü yazarı Henri Murger’in romanından uyarlanan, döneme damgasını vuran Giacomo Puccini’nin besteleriyle sahnelenen La Boheme, yoksul bir sanatçı muhitinde bohem hayatı sürdüren Rodolfo ile Mimi’nin dillere destan aşkını anlatıyor. Hüzünlü olduğu kadar eğlenceli öyküsüyle izleyiciyi büyüleyen ve opera sanatlarının saygın kuruluşu Royal Opera’nın tecrübesi Türkiye’de ilk kez sahnelenen La Boheme’i kaçırmayın!

La Boheme
Tarih: 18 - 20 – 22 - 24 Ocak 2015
Mekan: Zorlu PSM, Ana Tiyatro
Bilet fiyatları: 95 TL, 160 TL, 230 TL, 290 TL, 350 TL
Bilet satış noktaları: Zorlu Gişeleri ve www.zorlucenterpsm.com