La Scala'yla randevu

Ricardo Muti şefliğindeki dünyaca ünlü La Scala Filarmoni Orkestrası ve La Scala Filarmoni Derneği Korosu, yarın saat...

İSTANBUL - Ricardo Muti şefliğindeki dünyaca ünlü La Scala Filarmoni Orkestrası ve La Scala Filarmoni Derneği Korosu, yarın saat 20.00'de Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda bir konser verecek. Soprano Barbara Frittoli ve basçı Ferrucio Furlanetto'nun da solist olarak katılacağı konserde orkestra, Verdi'nin Nabucco ve La Forza del Destino Operası'ndan bölümler ile Dört Kutsal Parça'dan 'Stabat Mater' ve 'Te Deum'u seslendirecek.
İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın Pirelli sponsorluğunda düzenlediği konserdeki bazı
eserlerde orkestraya TRT İstanbul Gençlik Korosu'ndan 40 kişilik bir grup eşlik edecek. Philadelphia, Münih, Viyana, Londra, Ravenna Festivali'nde de konserler veren Ricardo Muti, 1986 yılından beri La Scala Filarmoni Orkestrası'nın müzik direktörlüğünü yapıyor. Muti kültürel ve müzikal kararlılığıyla 1987'den itibaren birinci şefliğini de üstlendiği La Scala Filarmoni Orkestrası'nın gelişiminde büyük rol oynadı. Bilgi için Tel: 0212 293 31 33 (Kültür Sanat)