Laila heyecanı şarkılarda yaşıyor

Magazin basınının gözde kulübü Laila'nın adı verilen albüm çok ilgi görüyor.

İSTANBUL - Magazin basınının gözde kulübü Laila'nın adı verilen albüm çok ilgi görüyor. Savaş ve ekonomik kriz nedeniyle bin bir umutlarla yapılan albümler raflarda beklerken, yenileri de ağır aksak çıkarken DMC tarafından piyasaya sürülen toplama bir albüm olan 'Lalia'nın satış eğrisi şaşırtıcı biçimde yukarı doğru seyrediyor.
Albümde tüm yaz boyunca içimizi fıkır fıkır kaynatan 'world music, techno' ağırlıklı dans parçaları var. Yılların ismi James Brown, molotof kokteyli atan gençlere yer verdiği albüm kapaklarıyla dikkatleri çeken Faithless, adı gibi tatlı müziklerle haşır neşir Chocolate ve PUMA albümdeki yabancı isimler. Hepsinin yaz boyunca bedenleri salındıran en hareketli parçaları alınmış albüme. Aynı zamanda bu parçalar, Laila'da en çok çalınan şarkılar. Albümün yapımcısı Ercan Saatçi, içine biraz da yerli sanatçı ve şarkı koymak istemiş. Ebru Ethredge, Yeşim Dorukan ve Ercan Saatçi imzalı 'Laila Club XL', 'Hayat Bu' gibi parçalar da albüme girmişler.
Laila, yaz başında açılır açılmaz gündeme oturmuş, hatta New York Times'a bile Türkiye'deki gelir uçurumunun göstergesi olarak haber olmuştu. Ünlü ve zenginlerin bu gözde adresine hiç giremeyenler kadar, Laila'da yaz akşamlarına hasret kalanların da şarkılarla idare ettiği anlaşılıyor. Çünkü albümün kısa sürede on binin üzerine çıkan satışı özellikle Akmerkez, Etiler, Fenerbahçe gibi semtlerdeki mağazalar-da yoğunlaşıyor. (Kültür Sanat)