Levent Kırca filmi bitirdi

Levent Kırca'nın ilk yönetmenlik denemesi 'Son' gösterime girmeye hazır.
'Olacak O Kadar' ekibinin rol aldığı, yapımcılığını ise Oya Başar'ın üstlendiği...

İSTANBUL - Levent Kırca'nın ilk yönetmenlik denemesi 'Son' gösterime girmeye hazır.
'Olacak O Kadar' ekibinin rol aldığı, yapımcılığını ise Oya Başar'ın üstlendiği film, 11 Ocak'ta Türkiye genelinde 70 sinema salonunda gösterime girecek.
Başarısızlığın öyküsü
'Yaşamın içinde zaten var olan komedi ile hüznün iç içe geçmiş örgüsünü beyazperdeye taşımayı' amaçlayan 'Son', bir başaramayanlar öyküsü. Film, hiçbir şeyi doğru dürüst başaramamış, hayatın hızlı akışı tarafından hep toplumun kenarlarına atılmış altı insanın tesadüf eseri bir araya gelmesiyle gelişen olayları konu alıyor. Bu altı kafadar, hayatlarında belki de ilk defa 'bir şeyi başarmak' adına film çekmeye karar veriyor. Amaçlarını gerçekleştirmek için eski oyuncu Nejla'nın paralarını kullanmayı kafalarına koyuyorlar. Filmlerindeki erkek oyuncu eksikliğini de bir inşaatte buldukları türkücüyle gidermeye karar veriyorlar. Kısaca 'Son', Levent Kırca'ya göre, 'yokluklar içinde bir filmin nasıl çekildiğinin komedisi'.
20 yıl önceki hikâyesini beyazperdeye aktaran Kırca, filmde Figüran Selim karakterini canlandırıyor. Oya Başar Nejla, Sermin Hürmeriç Suzan, Hakan Altıner Kerem, Sümer Tilmaç ise Ferit Topaç rolünde. 'Son'da ayrıca Ali Sürmeli, Atacan Arseven, Metin Serezli ve Dursun Ali Sarıoğlu da rol alıyor. Filmin senaryosu ise Yaşar Arak, Müfit Can Saçıntı ve Hüsnü Özçetin'e ait.
'Son'un müzikleri, Yannis Soulis'in imzasını taşıyor. Filmin 'soundtrack'i önümüzdeki günlerde müzikmarketlerde satışa sunulacak. (Kültür Sanat)