Levent Üzümcü'ye soruşturma

Levent Üzümcü'ye soruşturma
Levent Üzümcü'ye soruşturma
Levent Üzümcü, politik görüşü, 2013 Sosyalist Enternasyonal'de yaptığı konuşma, basına verdiği demeçler, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar gerekçe gösterilerek ihraç istemiyle Şehir Tiyatroları Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Levent Üzümcü, politik görüşü, 2013 Sosyalist Enternasyonal’de yaptığı konuşma, basına verdiği demeçler, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar gerekçe gösterilerek ihraç istemiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edildi ve hakkında soruşturma açıldı.

ÜZÜMCÜ TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Levent Üzümcü, 20. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri gecesinde yaptığı ödül konuşmasında hakkında açılan soruşturmaya tepki göstererek şunları söyledi:

“Bu ödülü Şehir Tiyatroları’nda oynadığım ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ ile almam beni ayrıca sevindirdi. Tam da Şehir Tiyatroları’ndan ihracımın düşünüldüğü günlerde böyle bir ödülün gelmesinin ayrı bir anlamı var elbette.”

  http://www.radikal.com.tr/135204213520422

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Akıl ve Mantık tutulması - user1050373

  Bilimi, sanatı, aklı rehber edinmiş fikri hür, vicdanı hür anlayışa bir saldırı daha :( Bu durumun böyle sürüp gideceğini düşünmüyorum. Uzun bir devlet geleneği olan bu topraklar ve insanı bu karanlığa gidişe seyirci kalmayacak. Levent Üzümcü bu karanlığa gidişe dur demeye çalışanlardan yalnızca bir tanesi. Ama bu fikirlerin arkasında büyük kalabalıklar var bunu gezide gördük!

  ... - user1022763

  Güneş balçıkla sıvanmaz....