Leyla Erbil'e veda

Leyla Erbil'e veda
Leyla Erbil'e veda
82 yaşında hayata veda eden Türk edebiyatının büyük ismi Leyla Erbil, dün Teşvikiye Camii'ndeki cena töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Kaybı Türk edebiyatı için bir deprem olarak nitelenen Leyla Erbil, dün toprağa verildi. Yazarın Teşvikiye Camii’ndeki cenazesine çok sayıda yazar , yayıncı dostları ve okurları katıldı. 82 yaşında hayata veda eden Leyla Erbil için eş Mehmet Erbil ve kızı Fatoş Erbil taziyeleri kabul etti. Erbil’in öğle vakti kılınan namazın ardından alkışlarla uğurlanan cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi. Törene aralarında Yalvaç Ural, Cem Mumcu, Özen Yula, Murat Yalçın, Faruk Duman’ın bulunduğu yazarlar, Komet, Mehmet Güleryüz, Handan Börüteçene gibi sanatçılar ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Süleyman Çelebi ve Mustafa Sarıgül gibi siyasetçiler de katıldı.
Dört cenazenin aynı anda kaltığı camide dikkat çekici bir kalabalık toplandı, trafik sıkıştı. Cenazelerden biri de Bodrum’da jandarma aracına bindirilirken kalp krizi geçiren işadamı Sarp Turanlıgil’e aitti.