Leyla Gencer Sanat Merkezi görkemli galayla açılıyor

Leyla Gencer Sanat Merkezi görkemli galayla açılıyor
Leyla Gencer Sanat Merkezi görkemli galayla açılıyor
Bakırköy Belediyesi'nin tarafından 20. yüzyılın büyük sopranolarından Leyla Gencer anısına yaptırılan Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi, 16 Ekim'de görkemli bir gala gecesiyle kapılarını açıyor.

Leyla Gencer Sanat Merkezi’nin açılış galasında İstanbul Devlet Opera Balesi Orkestrası ve solist sanatçıları, Leyla Gencer anısına tanınmış opera aryalarını seslendirecek. İKSV tarafından Leyla Gencer anısına yaptırılan Leyla Gencer Anı Evi’nin de açılışı aynı gece Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu tarafından gerçekleştirilecek. Genel Sanat Yönetmeni Arda Aydoğan’ın üstlendiği Leyla Gencer Sanat Merkezi, opera, müzikal, çocuk müzikalleri, resitaller, festivaller ve müziğin hemen her dalındaki kaliteli örneklere ev sahipliği yapacak.

Kentin kültür haritası değişecek mi?

Leyla Gencer’in ekim ayı programında 22 Ekim’de Şevki Karayel piyona resitali, 23 Ekim’de Melihat Gülses Türk sanat müziği konseri, 24 Ekim’de ‘Cahide Sonku Müzikali’ ve 28 Ekim’de Bakırköy Müzik Akademisi TSM Koro ve Orkestrası’nın ‘ Atatürk ve Cumhuriyet’ konulu konseri var. Tüm etkinlikler saat 20.30’da başlayacak.
Ve Cahide Sonku sahnede!

Etkinlik biletleri Leyla Gencer Sanat Merkezi gişesinde ve www.biletix.com‘dan edinilebilir. www.leylagenceropera.com