Londra'nın yalellisi İstanbul'da

Yaz aylarının nimetlerinden biri de konserler olsa gerek. Bu aylarda festivaller, partiler sayesinde birçok müzisyenle hasret gideriyoruz.

İSTANBUL - Yaz aylarının nimetlerinden biri de konserler olsa gerek. Bu aylarda festivaller, partiler sayesinde birçok müzisyenle hasret gideriyoruz. Bu kervana alternatif müzik tutkunlarının yakından tanıdığı Trans-Global Underground da dahil oldu. Grup, Miller'in davetlisi olarak 11 Ağustos'ta Maslak Venue'de bir konser verecek. Dans ve kulüp müziğine Doğu'nun birikimini katan topluluk, konserde dillere destan sahne şovlarını da izleyicilerin beğenisine sunacak. 1990'larda adını duyuran Asya kökenli İngiliz Trans-Golbal Underground günümüz funk müziğinin önemli temsilcilerinden. Çok değişik stilleri ve ritimleri müziklerinde kullanan grup, Doğu kültürünün mistik ve eğlenceli yönünü teknolojinin son nimetlerinden yararlanarak müzikseverlere sunuyor. Trans-Global Underground, Hint ritimleri, Brezilya tarzı perküsyonları ve gitar sololarını harmanladıkları ilk singel'ları 'Tempe Nead'la dikkatleri üzerine çekti. Asıl çıkışlarını ise 'Dream of 100 Nations' adlı ilk albümleriyle yaptı. İkinci albümleri
'International Times' da gruba Avrupa'nın kapılarını açtı. Natacha Atlas'ın ayrılmasıyla yeni bir yapılanmaya giden topluluk, Sound System'ın lokomotif üyesi Coleridge'i kendi saflarına kattı. Perkisyon ustası ve aynı zamanda DJ'lik yapan Coleridge grubun itici gücünü oluşturuyor. Tabii en eski Alex Kasiek, davulcu Hamid Man Tu, sitar çalan Sheema Mukherjee, vokalist Tuup ve dansçı Gurjit Sihra da Coleridge'den aşağı kalmıyorlar.
Trans Global Underground konserde Asya, Güney Amerika ve Türk oryantal müziğinin ritimleriyle hayranlarını coşturacak. Konsere girmenin ise iki yolu var. İlki tabii ki bilet satın almak.
İkincisi ise internette 'www.clubeer.com' adresine girip Miller'ın sorularına cevap vermeniz. Soruyu bilen ilk 101 kişi konsere bedava girmeye hak kazanıyor.
Trans-Global Underground konserinden sonra gecenin DJ Yakuza'nın performansıyla devam edeceğini de dans müziği takipçileri için belirtelim. (Kültür Sanat)