Lütfen konuş benimle!

'Sen de onların öğrenmek istediklerini öğrenmek istiyorsun değil mi? Asla söylemem. Hiçbirinize!'

İSTANBUL - 'Sen de onların öğrenmek istediklerini öğrenmek istiyorsun değil mi? Asla söylemem. Hiçbirinize!'
Dr. Nathan Conrad, son hastasının bu sözlerle ne demek istediğini ancak kızı kaçırıldığında anlayacaktı. Tedavi ettiği genç kadın, kafasında, yüklü miktarda parayla ilişkisi muhtemel bir numara saklamaktaydı. Ve doktorun kızını kaçıran adamlar, ondan bu numarayı öğrenmesini istiyordu. Aksi takdirde kızını öldüreceklerdi.
Başrollerini Michael Douglas, Sean Bean ve Brittany Murphy'nin paylaştığı 'Sakın Konuşma' (Don't Say a Word), böylesi gerilim yüklü bir konuya sahip. Şehrin en tanınmış psikriyatristlerinden birinin karısı ve kızıyla yaşadığı mutlu hayat, arkadaş ricası üzerine tedaviyi kabul ettiği son hastası yüzünden allak bullak oluyor. Başından geçen korkunç bir olay sonucu şoka giren genç kadının hastalığını hiçbir doktor tedavi edememiş. Ve doktorun kaçırılan kızını fidyecilerden 'sağ' olarak geri alması, bu kadın konuşturmasına bağlı!
'Sakın Konuşma', gerilim filmleriyle özdeşleşen Gary Fleder'ın dördüncü filmi. Film, yazar Andrew Klavan'ın aynı adlı romanından beyazperdeye uyarlanmış. Andrew Klavan, hikâyenin nasıl ortaya çıktığını şöyle anlatıyor; "Kızımın doğumundan sonra her gece onunla birlikte uyanmaya başladım. Bir gece şunu düşündüm: Ya bir gün uyandığımda o yerinde olmazsa? Eminim her ebeveynin aklından bu düşünce geçmiştir." (Kültür Sanat)