Mabel Matiz'den yeni albüm müjdesi

Mabel Matiz'den yeni albüm müjdesi
Mabel Matiz'den yeni albüm müjdesi
Son yılların en sevilen müzisyenlerinden Mabel Matiz, 14 yeni şarkının yer aldığı 'Gök Nerede' adlı yeni albümünü şubat ortasında yayımlayacağını duyurdu.

2011 yılında kendi adını taşıyan ilk albümüyle müzik dünyasına adım attığı günlerden bu yana hem müzik eleştirmenleri hem de müzimseverlerin ilgisini kazanan Mabel Matiz, 2013 tarihli ‘Yaşım Çocuk ’ın ardından arayı fazla açmadan ‘Gök Nerede’ adlı yeni albümünün müjdesini verdi. 14 yeni şarkının yer aldığı ‘Gök Nerede’ albümü şubat ortasında Zoom / DMC etiketiyle yayımlanacak.
Kayıtları 2014 yılında Kadıköy Bee Stüdyoları ve Beyoğlu Babajim stüdyolarında tamamlanan albümdeki tüm aranjeler, sanatçının ‘Yaşım Çocuk’ta da birlikte çalıştığı Can Güngör’e emanet edildi. Prodüktörlüğünü Can Güngör ile birlikte Mabel Matiz’in üstlendiği albümde 9 şarkının sözü ve müziği Mabel Matiz’e ait. Üç şarkıyı müzisyen dostlarıyla birlikte yazan Mabel Matiz’in başka sürprizleri de var. Usta besteci ve söz yazarı Nazan Öncel’in 1992 yılı albümünde yer alan ‘Bir Hadise Var’, albümün tek cover şarkısı olarak öne çıkıyor. Rus besteci Evgeny Grinko’ya ait olan ‘Vals’ ise Mabel Matiz’in yazdığı sözlerle albümün tek adaptasyon şarkısı.

Albümün ilk tanıtım konserini 13 Şubat Cuma akşamı İstanbul Beyoğlu Jolly Joker’da verecek Mabel Matiz, 20 Şubat Cuma Ankara Jolly Joker, 27 Şubat Cuma Bursa Jolly Joker ve 28 Şubat Cumartesi gecesi de İstanbul Kadıköy Sahne’de sahneye çıkacak.