Madonna yine 'zımba' gibi

Madonna yine 'zımba' gibi
Madonna yine 'zımba' gibi

Madonna’nın yeni albümü ‘MDNA’ müzik eleştirmenlerinden tam not aldı. Yeni albümünün ilk single’ı ‘Give Me All Your Luvin’i ilk kez şubat ayında gerçekleşen Super Bowl yarışmasında seslendiren Madonna, yeni albümü ‘MDNA’yı Londra Abbey Road’daki stüdyoda düzenlenen albüm tanıtımıyla görücüye çıkardı. Sanatçının kariyerinin 12’nci albümü ‘MDNA’, davetli müzik yazarları ve blogger’lar tarafından beğenildi. Albüm tanıtımının ardından yayımlanan eleştiri yazılarına olumlu bir hava hâkim. 26 Mart’ta piyasaya çıkacak, 12 şarkıdan oluşan albüme dair eleştiriler, ‘Madonna’nın hâlâ sınırlarını zorladığı’ noktasında birleşiyor.
İngiliz Mirror’dan Dean Piper, albüm eleştirisinde 53 yaşındaki Madonna’nın genç starlar için hâlâ ‘başa çıkılması gereken’ biri olduğunu ve sanatçının 1998’de yayımlanan ‘Ray of Light’ albümüyle hatırlanan İngiliz yapımcı William Orbit’in bu albümde yine iyi bir çıkardığını söylüyor. The Telegraph’tan Neil McCormick ise ‘MDNA’nın şarkıları için ‘hem dans pistlerini harekete geçirecek, hem de radyo hiti olabilecek’ şarkılar diyor ve albümden övgüyle söz ediyor. Ancak bazı şarkılarda sözlerin ‘biraz aceleye gelmiş gibi’ göründüğünü de ekliyor.
The Guardian ise müzik blog ’u köşesinde albümdeki her bir parça için kısa eleştiri yazıları yayımladı. Yazıda, albümün bütünü için “zayıf single’lardan oluşmasına rağmen çılgın kopma anları var” deniyor. Ayrıca Madonna hayranlarının albüm öncesi, ‘coşkulu pop’a, ‘yürek yakacak baladlar’a ve ‘kötü Fransız aksanı’na hazır olmalarını salık veriyor ve albümün altıncı parçası ‘Some Girls’ün ‘MDNA’nın en zayıf parçası olduğunu belirtiyor.


  ETİKETLER:

  Londra

  ,

  Guardian

  ,

  Madonna

  ,

  blog

  ,

  Müzik

  ,

  Blogger

  ,

  Hava

  ,

  radyo

  ,

  ,

  genç