Malatya'nın galibi 'Gelecek Uzun Sürer'

Malatya'nın galibi 'Gelecek Uzun Sürer'
Malatya'nın galibi 'Gelecek Uzun Sürer'
Malatya Film Festivali ödülleri dün gece düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. 'Gelecek Uzun Sürer' altı ödülün üçüne değer görüldü

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Uluslararası Malatya Film Festivali’nde ödüller dün gece düzenlenen bir törenle sahiplerine verildi. Özcan Alper’in yönetmenliğini yaptığı ‘Gelecek Uzun Sürer’ altı dalda verilen ödüllerin üçünün sahibi olarak festivale damgasını vurdu. Yapım, en iyi film, yönetmen (Özcan Alper) ve müzik (Mustafa Biber) dallarında ödüle değer bulundu.
Semir Aslanyürek, Şenay Aydemir, Eylem Yıldız, Serdar Orçin ve Sevilay Çelenk’ten oluşan Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jürisi, erkek oyuncu dalında ‘Mar’ filmindeki performansıyla Volga Sorgu’yu, kadın oyuncuda ise ‘Unutma Beni İstanbul ’un ‘Neredeyse’ adlı bölümünde rol alan Salima Hamed’i en iyi olarak belirledi. En iyi senaryo ödülü ise ‘Saklı Hayatlar’ın senaristi ve aynı zamanda yönetmeni olan Haluk Ünal’ın oldu. Ayrıca ‘Mar’ filmi ‘Jüri Özel Ödülü’nün yanı sıra SİYAD Ödülü’nün de sahibi oldu.