Mankenlerin giremediği film

Levent Kırca, 20 yıl önce yazdığı hikâyeyi sonunda beyazperdeye aktarıyor.

İSTANBUL - Levent Kırca, 20 yıl önce yazdığı hikâyeyi sonunda beyazperdeye aktarıyor. Üç yıldır film üzerinde çalışan Kırca,
'Yeşilçam ustalarına saygı' niteliği de taşıyacak 'Son'la ilgili olarak 'seyirciyi yarıla yarıla güldüreceğini' söylüyor.
Levent Kırca'nın canlandıracağı figüran Selim'in hikâyesini anlatan 'Son'da Oya Başar modası geçmiş bir sinema yıldızını, Yeşim Salkım ise meyhanede garsonluk yapan bir kadını canlandıracak. Bütün rollerin tiyatro sanatçıları tarafından oynanacağı filmde, Sümer Tilmaç, Ali Sürmeli ve Metin Serezli de rol alacak. Filmin yapımcılığını da üstlenecek Oya Başar, 'Son'un 'hiçbir işte tutunamayan altı kişinin bir film çevirmeye karar vermesiyle gelişen olayları' anlatacağını belirtiyor. Bu filmin sonuyla açılacak olan 'Son' geriye dönüşlerle, Yeşilçam'ı anlatacak. Bütçesinin 1 milyon doları aşmaması planlanan filmle ilgili olarak Levent Kırca 'tiyatrocuları bir araya getirdikleri için mankenlere ihtiyaç duymadıklarını' vurguluyor. Kırca, Türk sinemasındaki komedi filmi eksikliğine de dikkat çekiyor.
Çekimlerinin İstanbul'da yapılacağı 'Son'un 40 günde tamamlanması planlanıyor. Film, kasım ayında sinemalarda olacak. (Kültür Sanat)