Marina Abramovic de ArtInternational'da

Marina Abramovic de ArtInternational'da
Marina Abramovic de ArtInternational'da
70'lerden günümüze bedeninin sınırlarını zorlayan işleriyle seyirciyi şoke etmeyi başarmış dünyaca ünlü performans sanatçısı Marina Abramovic'in işleri ArtInternational'da! 26-28 Eylül tarihlerindeki fuarda, sanatçının 1978 tarihli meşhur videosu 'AAA-AAA' da gösterilecek.

26-28 Eylül tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek uluslararası çağdaş sanat fuarı ArtInternational’da işlerini göreceğimiz dünyaca ünlü sanatçılardan biri de Marina Abramovic. 70’lerden günümüze, 40 yıllık sanat hayatı boyunca bedeninin sınırlarını zorlayarak seyircileri şoke eden işlere imza atan ve performans sanatının en tanınmış isimlerinin başında gelen Abramovic’in üç fotoğrafının yanı sıra 'AAA-AAA' adlı meşhur videosu da ArtInternational’da sergilenecek.

Abramovic ve Ulay birlikte
Sanatçının hayatında büyük etkisi olan partneri Ulay’la birlikte gerçekleştirdiği ve iki sevgilinin başta eşit görünen ama yavaş yavaş dengenin bozulduğu ilişkilerini konu alan AAA-AAA performansı, 9 dakikalık bir videodan oluşuyor. Abramovic’in kariyerindeki en tanınmış işlerden biri olan 1978 tarihli bu video, İngiltere ’nin en büyük galerilerinden Lisson’un standında gösterilecek. Sanatçının en son işlerinden 'Artist Portrait with a Rose' ise Viyanalı galeri Krizinger’de satışta olacak. 


Marina Abramovic - AAA-AAA, 1978, Lisson Gallery
Bu yıl ikincisi düzenlenecek ArtInternational’a bu yıl 24 ülkeden 80 seçkin galeri ve 400’e yakın sanatçının işi katılacak. Fuarla ilgili ayrıntılı bilgi için: www.artinternational14.net


Marina Abramovic - Artist Portrait with a Rose, 2013, Galerie Krinzinger