Marquez'den korsana sürpriz

Nobel ödüllü yazar Gabriel Garcia Marquez'den korsana son dakika çalımı. Marquez, 10 yıl sonra yazdığı romanı 'Memories of My Melancholy Whores'ı (Melankolik Fahişelerimin Anıları) piyasaya çıkmadan satışa sunan korsan yayıncılara karşı, kitabın son bölümünü değiştirdi.

LONDRA - Nobel ödüllü yazar Gabriel Garcia Marquez'den korsana son dakika çalımı. Marquez, 10 yıl sonra yazdığı romanı 'Memories of My Melancholy Whores'ı (Melankolik Fahişelerimin Anıları) piyasaya çıkmadan satışa sunan korsan yayıncılara karşı, kitabın son bölümünü değiştirdi.
Konusu son dakikaya kadar saklanan 'Memories of My Meloncholy Whores'ta, son kez sevişirken hayatına giren tüm kadınlarını hatırlayan 90 yaşındaki bir profesörün öyküsünü anlatıyor. Roman, yayınevi tarafından piyasaya sürülmeden önce korsanı, yazarın ülkesi Kolombiya'da satışa sunulunca 76 yaşındaki Marquez de oturup romanın son bölümünü yeniden yazdı. Durum böyle olunca da kitap, duyurulan tarihten bir hafta önce piyasaya çıktı. 109 sayfalık roman, 1 milyon adet basılarak İspanya, Meksika ve Kolombiya'da satışa sunuldu.