Megadeth'le ilk buluşma

Heavy Metal hayranlarına müjde: Megadeth, ilk kez Türkiye'ye geliyor.

İSTANBUL - Heavy Metal hayranlarına müjde: Megadeth, ilk kez Türkiye'ye geliyor. 3 Temmuz'da Maslak Venue'nun açık hava bölümünde gerçekleştirilecek Megadeth konserinin biletleri de satışa sunuldu.
'Rock müziğin Beethoven'i olarak nitelendirilen ve Metallica'nın da kurucularından Dave Mustaine'in kurduğu Megadeth, 'Killing is My Business... And Business is Good' isimli ilk albümünü 1985 yılında yayımladı. Dave Mustaine, Marty Friedman, David Ellefson ve Nick Menza'dan oluşan efsane Megadeth kadrosunun 1990 ekiminde yayımladığı 'Rust in Peace' albümü yaygın kanıya göre Heavy Rock tarihinin en iyisi...
Megadeth'in bu efsane kadroyla çıkardığı hemen her albümleri 'platinium' seviyesine ulaştı. 1998'de Nick Menza ayrıldı, yerine Jimmy DeGrasso geçti. 1999'da 'Risk' albümü çıktı. Bu albümden sonra Friedman da gruptan ayrıldı ve yerine Al Pitrelli geçti. Ama endişeye mahal yok; grubun beyni Dave Mustaine yerli yerinde!
'The World Needs A Hero' albümünün dünya turnesi kapsamında İstanbul'a uğrayacak olan Megadeth'in biletleri Biletix satış noktalarından temin edilebilir. Ayrıntılı bilgi için Tel: 0216 449 56 97 (Kültür Sanat)


  ETİKETLER:

  Metallica

  ,

  Türkiye

  ,

  İstanbul