Melek prensesin sonu muğlak masalı

Melek prensesin sonu muğlak masalı
Melek prensesin sonu muğlak masalı
Türkiye'nin ilk profesyonel feminist tiyatro topluluğu Boyalı Kuş, Cumhuriyet dönemi sanat camiasının önemli isimlerinden Melek Kobra'nın hayatını konu alan bir oyunla seyirci karşısına çıkacak. 'Melek', 13 Eylül Cuma günü, Sahne Cihangir'de, saat 20.30'da sahnelenecek.

Türkiye ’nin ilk profesyonel feminist tiyatro topluluğu Boyalı Kuş, Cumhuriyet dönemi sanat camiasının önemli isimlerinden Melek Kobra’nın hayatını konu alan bir oyunla seyirci karşısına çıkacak. ‘Melek’, 13 Eylül Cuma günü, Sahne Cihangir’de, saat 20.30’da sahnelenecek.

Gerçek hikâyeden sahneye uyarlanan ve Rüstem Ertuğ Altınay’ın kaleminden çıkan ‘Melek’in yönetmenliğini Tiyatro Boyalı Kuş’un kurucusu Jale Karabekir üstlendi. Ünlü besteci Muhlis Sabahattin Ezgi’nin kızı Melek Kobra’nın sıradışı hayatını konu alan oyun, tek perde olarak sahnelenecek. En ünlü kadın bestecilerden Neveser Kökdeş’in yeğeni, Türkiye ve dünya güzeli Keriman Halis Ece’nin kuzeni, dublaj kralı olarak bilinen Ferdi Tayfur’un eşi, Süreyya Opereti’nin primadonnası ve Gülriz Sururi’nin annesi Suzan Lütfullah’ın en yakın arkadaşı Melek’i ise Yeşim Koçak canlandıracak. Dramaturjisini Nelin Dükkancı’nın üstlendiği 70 dakikalık ve tek kişilik oyunun koreografisi Gökmen Kasabalı’ya, kostüm tasarımı Burcu Rahim’e, ışık tasarımı ise Erdem Çınar’a ait.

20 ve 27 Eylül’de de sahnelenecek oyunun biletleri Mybilet ve Sahne Cihangir’den edinilebilir.