'Melek yüzlü katil' model Cara Delevingne!

'Melek yüzlü katil' model Cara Delevingne!
'Melek yüzlü katil' model Cara Delevingne!
Britanya sinemasının her daim heyecan uyandıran yönetmeni Michael Winterbottom, 34. İstanbul Film Festivali'nde gösterilen filmi 'Meleğin Yüzü'nü gerçek bir olaydan, 2007'de İtalya'da ev arkadaşını vahşice öldürdüğü iddia edilen Amanda Knox vakasından esinlenerek çekti. Filmde Amanda Knox rolünde ünlü model Cara Delevingne var.

MELEĞİN YÜZÜ/ THE FACE OF AN ANGEL
Yönetmen: Michael Winterbottom/ Oyuncular: Daniel Bruhl, Kate Beckinsale, Cara Delevingne, Valerio Mastandrea/ İngiltere / 2014 / 100 dk.
9 Nisan 16:00 Atlas/ 18 Nisan 16:00 Feriye/ 19 Nisan 16:00 Rexx 2


Britanya sinemasının her daim heyecan uyandıran yönetmeni Michael Winterbottom’ın yeni filmi ‘Meleğin Yüzü’, yönetmenin yankıları hâlâ süren meşhur “Amanda Knox Davası”ndan etkilenerek yaptığı bir psikolojik gerilim. Toskana’da Britanyalı bir kız öğrencinin ev arkadaşları tarafından öldürülmesinin ardından bu tuhaf vakanın peşine takılan iki kişiden biri bir gazeteci, diğeri ise bir belgeselci. Dante’nin İlahi Komedya’sı gibi üç bölüme ayrılan filmde Winterbottom, gerilimi had safhada tutarak cinsellik, dehşet ve gizem kokan ürkütücü bir cinayet hikâyesine ışık tutmanın derdinde.


‘Meleğin Yüzü’ne esin kaynağı olan olay, 2007’de İtalya’da yaşandı. Vahşice öldürülen Meredith Kerchner’in ev arkadaşı Amanda Knox tarafından öldürüldüğü iddia edilmişti. Filmde ünlü model Cara Delevingne’in canlandırdığı Amanda Knox’un güzelliği medyada ‘melek yüzlü katil’ olarak anılmasına sebep oldu. Amanda medyanın ona olan ilgisini iyi kullandı. Hapis yattı, suçlu bulundu ama temyiz mahkemesi sonucu beraat etti. ABD’ye yerleşti, sevgilisiyle nişanlandı ve gazeteciliğe başladı, ilk kitap anlaşmasından 4 milyon dolar kazandı. ABD’de insanlar onun suçlu olduğunu düşünmüyor. Ölen Meredith Kerchner ise unutuldu.