Memet Fuat Ödülleri verildi

Memet Fuat'ın anısını yaşatmak; eleştiri, deneme ve yayıncılık alanındaki çalışmaları desteklemek amacıyla bu yıl ilk kez verilen Memet Fuat Ödülleri önceki gün Bilgi Üniversitesi Kuştepe Kampüsü'nde düzenlenen törende sahiplerine takdim edildi.

İSTANBUL - Memet Fuat'ın anısını yaşatmak; eleştiri, deneme ve yayıncılık alanındaki çalışmaları desteklemek amacıyla bu yıl ilk kez verilen Memet Fuat Ödülleri önceki gün Bilgi Üniversitesi Kuştepe Kampüsü'nde düzenlenen törende sahiplerine takdim edildi. Memet Fuat Ödülleri'ne eleştiri dalında 'Felsefe Gözlüğüyle Edebiyat' kitabıyla Füsun Akatlı, deneme dalında 'Başka Hayatlar' kitabıyla Nilüfer Kuyaş ve yayıncılık dalında ise Norgunk Yayınları değer görülmüştü.
Nilüfer Kuyaş, törende yaptığı konuşmada ilk kitabının böyle bir ödüle değer görülmesinin kendisine büyük onur verdiğini belirtirken "Yazın dünyasında Memet Fuat'ın ölümüyle oluşan boşluk, onun adına düzenlenen bu ödülle dolacaktır" dedi. Füsun Akatlı ise bir ödülü, kim adına verildiği ve ödülü tayin eden seçici kurulun değerli kıldığını belirtti. Ceren Necipoğlu'nun arp resitaliyle başlayan tören öncesi Murat Belge, Selim İleri, Yurdanur Salman ve Ülkü Tamer yazar, yayıncı Memet Fuat'la ilgili anılarını anlattı. (Kültür Sanat)