Mersin'den dört diva geçti!

Mersin'den dört diva geçti!
Mersin'den dört diva geçti!
İtalyan'ın dört kadın sopranodan oluşan topluluğu Le Div4s, pazar gecesi sahne aldıkları Mersin'de izleyicilere tatlı bir bahar rüzgarı estirdi...

14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde sahneye çıkan Le Div4s'ı salonda coşkulu bir kalabalık karşıladı. İki bölümden oluşan konserde Le Div4s, Mozart'tan Bellini'ye, Verdi'den Pucci'ye pek çok eseri seslendirdi. Repertuvarlarında Rota'dan Godfather, Edith Piaft'dan La Vie en Rose ve Presley'den Can't Fall in Love gibi popüler parçalara da yer veren Le Div4s, gerek yorumları gerekse de sahne şovlarıyla izleyenleri etkisi altına aldı. Le Div4s'a Mersin Festival Orkestrası eşlik ederken, konserin şefliğini Carlo Bernini yaptı.

EDİTH PİAF DA SÖYLEDİLER BİZET DE
İtalyan yapımcı Francesca Volpini tarafından dinleyicilere yeni bir deneyim sunmak amacıyla kurulan Le Div4s, dünyanın en ünlü eserlerini orjinaline bağlı kalarak yeniden yorumluyor. Repertuvarlarında Mozart'tan Bellini'ye, Verdi'den Pucci'ye gönüllerde taht kurmuş pek çok eserin yanı sıra popüler parçalara da yer veren Le Div4s, operayı geniş kitlelere ulaştırıyor. Şimdiye kadar dünyanın pek çok yerinde konser veren Le Div4s'a Seal, Anastasia ve James Blunt gibi dünyaca ünlü sanatçılar eşlik etti. Yedi yıldır İtalyan müziğinin dünyadaki en önemli başrollerinden ve temsilcilerinden biri olmayı sürdüren Le Div4s, bu yıl 'The Great Italy' turnesi ile dünyayı dolaşmaya devam edecek.

SIRADA DÜNYANIN YEREL MÜZİĞİ VAR
14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali'yle Mersin'de mayıs ayı bol müzikli geçmeye devam ediyor. 12 Mayıs'ta gerçekleşecek 'Dünyanın Yerel Müziği' konseri ile Türk müziğinin geleneksel enstrümanları klasik müzik ile harmanlanacak. Kanunda Ahmet Baran, kemanda Erkin Onay, udta Kamuran Umuzdaş, bas gitarda Nurhat Şensesli, piyanoda Eray İnal ve perküsyonda Burak Çakır'ın yer aldığı konser saat 20.00'de ST. Paul Müzesin'de yapılacak.