Mersin'den Kubat geçti!

Mersin'den Kubat geçti!
Mersin'den Kubat geçti!
14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında cumartesi ve pazar geceleri Kubat ve Folkroma Mersin Festival Orkestrası seyircileri Anadolu'nun dört bir yanından türkülerle buluşturdu. Ekip bu akşam son konserlerini verecek...

RADİKAL - Cumartesi ve pazar akşamları Mersin'de türkü dolu iki  gece yaşandı. 14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali'nin ücretsiz etkinlikleri Kubat ve Folklorama konseriyle devam etti. Cumartesi gecesi Toroslar Belediyesi Amfi Tiyatro'da gerçekleşen konserde Kubat ve Folklarama; Sarı Gelin'den Çökertme'ye, Kekliği Düz Ovada Avlarlar'dan Aman Adanalı Canım Adanalı'ya Anadolu 'nun sevilen türkülerini çok sesli olarak yorumladı. Mersin Festival Orkestrası'nın eşlik ettiği konserin şefliğini Serdar Yalçın yaparken konser boyunca Kubat'a Ayten Telek, Zafer Erdaş, Sevim Zerenaoğlu, Gökhan Ürben, Hüseyin Likos ve Deniz Likos solist olarak eşlik etti. Cumartesi geceki konser aynı zamanda Toroslar Belediyesi Amfi Tiyatro'nun açılış etkinliği de oldu. Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, konser sonunda sanatçılara ve festivale destek olanlara plaket sundu.
Kubat ve Folklorama 17 Mayıs pazar akşamı ise Mersin Üniversitesi Amfi Tiyatro'da sahne aldı. Ekip bu akşam Tarsus Belediyesi 75. Yıl Açık Hava Gösteri Merkezi'ndeki konserle Mersin'e veda edecek. Ücretsiz olan konserin başlama saati 20.00. 


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  Anadolu

  ,

  Belediye

  ,

  Müzik

  ,

  Akşam

  ,

  Pazar

  ,

  Gece

  ,

  Hava

  ,

  dolu

  ,

  Konser

  ,

  Gösteri

  ,

  kubat