Mersin'in festivali başlıyor

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Mersin Müzik Festivali, Mersin Garnizon Komutanlığı Bandosu'nun vereceği konserle bu akşam başlıyor.

MERSİN - Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Mersin Müzik Festivali, Mersin Garnizon Komutanlığı Bandosu'nun vereceği konserle bu akşam başlıyor. Festival kapsamında İbrahim Yazıcı yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası ve Kültür Bakanlığı Çok Sesli Korosu eşliğinde Fazıl Say'ın piyanodaki notaları, Genco Erkal'ın şiirleri ve Zuhal Olcay'ın sesiyle 'Nâzım' projesi, 7-8 Ekim tarihlerinde Mersin Kültür Merkezi'nde müzikseverlerle buluşacak.
Klasik müziğin uluslararası alanda rüştünü ispatlamış iki ismi; piyanist Toros Can ve Şirin Pancaroğlu (arp) festival kapsamında sahneye çıkacak isimler arasında. Toros Can'ın resitali 4 Ekim'de, Şirin Pancaroğlu'nun Tatjana Masurenko'yla (viyola) vereceği konseri ise 6 Ekim'de Mersin Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. Festival kapsamında yalnızca klasik müzik değil, dünya müziğinden de örnekler sunulacak. Macaristan'dan Rajko çigan müziği konseriyle, vurmalı çalgılar ustası Burhan Öçal ise Smadj eşliğindeki Trakya All Stars projesiyle bu yılki festivalde yer alıyor. 12
Ekim'de Hüseyin Sermet'in piyano resitali ile son bulacak festivalde yarın da Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'nün 'Tango Plus-Carmen'ini izleyebilirsiniz. Tel: 0324 238 81 85 (Kültür Sanat)