Metal Fest için son günler

Metal Fest için son günler
Metal Fest için son günler

Arch Enemy, 31 Ağustos Pazartesi sahnede.

'Yılın en sert festivali' sloganıyla yola çıkan %100 Metal Fest: Headbangers' Weekend'e sayılı günler kaldı. 29-30-31 Ağustos tarihlerinde Maçka KüçükÇiftlik Park'ta düzenlenecek festival Helloween, Kreator, Arch Enemy, Katatonia gibi metal devlerini ağırlayacak.

Vera Müzik tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen ve heavy metal meraklılarının dört gözle beklediği %100 Metal Fest: Headbangers’ Weekend’e sayılı günler kaldı. 29-30-31 Ağustos tarihlerinde Maçka KüçükÇiftlik Park’ta yapılacak festivalin bu yılki heyecan verici yabancı konukları power metalin öncülerinden Helloween, Avrupa ’nın thrash devi Kreator, Jeff Loomis’li kadrosuyla Türkiye ’ye ilk kez ziyaret edecek olan Arch Enemy, gotik metalin öncülerinden Therion, İsveç metalinin sert ve hüzünlü çocukları Katatonia, melodik death metalin İsveçli yaratıcıları At The Gates, Fin folk metal neferleri Ensiferum, yeni albümleriyle ortalığı birbirine katmaya hazırlanan Moonspell, death metal efsanesi Carcass, dark metalin saygın isimlerinden Rotting Christ, 2014 yılının en iyi extreme metal albümünün sahipleri Septicflesh ve Dubai’li genç ve ümit veren topluluk Svengali olacak.

Türkiye’den ise Murder King, Pitch Black Process, Metalium, Thrown to the Sun, Soul Sacrifice, Kes, Vortex of Clutter, Athor ve Chaosnerve kariyerlerinin en güçlü örnekleriyle %100 Metal Fest: Headbangers’ Weekend’de sahneye çıkacak.
Geçtiğimiz yıllarda Overkill, Children of Bodom, Epica, Dark Tranquillity ve Sonata Arctica gibi dev grupları Türk metal seyircisiyle buluşturan %100 Metal Fest Headbangers’ Weekend’in bu yılki programı şöyle...

29 Ağustos Cumartesi
KATATONIA
AT THE GATES
ENSIFERUM
MOONSPELL
SEPTIC FLESH
SOUL SACRIFICE
CHAOSNERVE

Katatonia

30 Ağustos Pazar
KREATOR
THERION
CARCASS
ROTTING CHRIST
METALIUM
PITHC BLACK PROCESS
ATHOR

Kreator

31 Ağustos Pazartesi
HELLOWEEN
ARCH ENEMY
MURDER KING
THROWN TO THE SUN
KES
SVENGALI
VORTEX OF CLUTTER

Helloween

Bilet fiyatları
Günlük normal giriş: 130 TL
Günlük sahne önü: 180 TL
Kombine 3 günlük normal giriş: 210 TL
Kombine sahne önü: 280 TL
Bilet satış noktaları
Tüm Biletix satış kanalları ve...
İstanbul: Hammer Müzik (Kadıköy), Goblin Store (Beyoğlu), Goblin Oyun Kulubü (Kadıköy)
Ankara: Always Rock Bar (Kızılay)
İzmir: Stüdyo Ümit (Kemeraltı)