Metalin sağlam grubu Opeth yeniden...

Metalin sağlam grubu Opeth yeniden...
Metalin sağlam grubu Opeth yeniden...
Türkiye'de geniş bir hayran kitlesi bulunan çeyrek asırlık başarılı kariyerlerinin doruğundaki İsveçli metal grubu Opeth, üç yıl aradan sonra yeniden Türkiye'de. Grup, 22 Mart Pazar İstanbul Küçükçiftlik Park'ta, 23 Mart'ta ise Ankara Jolly Joker'de sahneye çıkacak...

Neredeyse her albümü hayranlarınca kült statüsünde kabul edilen, diğer gruplardan ayrı bir yerde tutulan ve hayranlarının kalitesiz, sıradan bir albüm ya da şarkı yapmayacaklarına emin olduğu bir topluluk Opeth. 1990 yılında İsveç’te kurulan sahibi grup, Opeth’in karizmatik ve yaratıcı beyni Mikael Akerfelt’in her fırsatta dile getirdiği gibi ‘yeni deneyimlerden korkmayan’ karakterleriyle, daimi epik ve progresif öğelerin yanısıra caz, gotik, 70’ler rock, folk gibi elementleri kendi potasında eriten, her biri kendine özgün bir atmosferdeki 11 başarılı stüdyo albümün sahibi. Dünya çapında 1.5 milyonun üzerinde albüm ve DVD satışına sahip ve yıllardır dünyanın her noktasında kapalı gişe konserler veren grup, Avrupa’lı birçok metal grubunun aksine dünya medyasında orjinal, sağlam ve kalıcı bir isme sahip.

Opeth, son albümü ‘The Pale Communion’ sonrası merakla beklenen İstanbul ziyaretini %100 Metal konserleri kapsamında 22 Mart 2015 günü KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleştirecek. Vera Müzik organizasyonuyla Türkiye ’ye gelen Opeth, 23 Mart’ta ise Ankara Jolly Joker’de sahneye çıkacak.
Opeth
22 Mart Pazar Küçükçiftlik Park - Istanbul
Kapı açılışı: 19.00
Biletler: 80 TL (genel giriş) - 130 TL (sahne önü) – 150 TL (sahne önü erken giriş).

23 Mart Pazartesi Ankara Jolly Joker
Sahne Önü Erken Giriş - 157.50 TL
Sahne Önü - 125.00 TL
Normal - 85.00 TL
www.biletix.com


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  İsveç

  ,

  Türkiye

  ,

  Ankara

  ,

  İstanbul

  ,

  caz

  ,

  Rock

  ,

  Müzik

  ,

  Avrupa

  ,

  Pazar

  ,

  Kapı

  ,

  2015