Meteorla gelen 'evrim'

'Hayalet Avcıları' filmiyle 'hayalet kovmayı' yaşantımıza katan Ivan Reitman şimdi de bilimkurgu-komedi tarzı bir film olan 'Evrim'e (Evolution) imzasını atıyor.

İSTANBUL - 'Hayalet Avcıları' filmiyle 'hayalet kovmayı' yaşantımıza katan Ivan Reitman şimdi de bilimkurgu-komedi tarzı bir film olan 'Evrim'e (Evolution) imzasını atıyor. Başrollerini David Duchovny, Orlando Jones, Seann William Scott ve Julianne Moore'un paylaştığı 'Evrim' uzaylı yaşam formları taşıyan bir meteorun dünyaya çarpmasından sonra meydana gelen felaketi ve dört bilim adamının komik öyküsünü anlatıyor.
Uzaylı hücreleri bulunan meteorun düştüğü Arizona topraklarında garip mantarlar ve bitkiler çıkmaya başlar. Bunun üzerine bir grup araştırmacı bu bölgeye gider. Gözden düşmüş eski bir bilimadamı Dr. Ira Kane, jeoloji profesörü ve kız voleybol takımı koçu olan Harry, itfaiyeci olmak isteyen talihsiz Wayne bu araştırma grubunun üyeleridir..
Dünyayı tek başlarına kurtaracaklarına inanan bu üç adamın yaptığı çalışmalara Amerikan hükümetinin müdahale etmesi fazla uzun sürmez. Güzel fakat işinde fazlasıyla ciddi olan salgın hastalıklar uzmanı Allison da böylelikle kendini bu tuhaf araştırma grubunun içinde bulur. (Kültür Sanat)