Metropolitan Müzesi'nden Doğançay onuruna davet

Metropolitan Müzesi'nden Doğançay onuruna davet
Metropolitan Müzesi'nden Doğançay onuruna davet
New York Metropolitan Müzesi, 2 Mayıs'ta dünyaca ünlü ressam Burhan Doğançay'ın onuruna bir davet verdi.

New York Metropolitan Müzesi, 2 Mayıs’ta dünyaca ünlü ressam Burhan Doğançay’ın onuruna bir davet verdi.

İslami Sanatlar Bölümü küratörü Sheila R. Canby ve The American Turkish Society Başkanı Murat Köprülü’nün ev sahipliğini yaptığı bu davette, ABD ’nin en önemli sanat yazarlarından olan Richard Vine, sanatçının hayatı hakkında bir sunum yaptı.

Küratör Dr. Sheila R. Canby, açılış konuşmasında; “Yakın bir gecekte kolesiyonumuzda bulunan Türk çağdaş sanatının en önemli ismi olan Doğançay’ın eser sayısını attırmayı hedefliyoruz” dedi.

Metropolitan Müzesi, 140 yıllık tarihinde ilk defa bir sanatçı için anma daveti düzenlerken, davete Amerikalı koleksiyonerler ile ressamın eşi ve Doğançay Vakfı'nın Başkanı Angela Doğançay’ın yanı sıra, sanatçının aile üyelerinden Sedef – Şevki Korkmaz ve Ali – Selmin Özbudak, Doğançay Müzesi Direktörü Bergin Azer, Yazar Clive Giboire, Metropolitan Müzesi Islami Eserler Asistan Küratör Deniz Beyazit, New York Başkonsolusu Mustafa Levent Bilgen, Lüks Marka ve İletişim Uzmanı Nurdan Yüzbaşıoğlu, Manhattan Prosthetic Dentistry'nin sahibi Dino Bertini, Psikolog Gulhan Akşit Şener, Arif Mardin’in kızı, sanatçı Julie Mardin, United Nations Televizyonu'ndan Angela Zubrzycki, The American Turkish Society Başkanı Murat Köprülü, The American Turkish Society Direktörü Doğa Kayalar Polat ve sanatçının yakın dostları katıldı.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  New York

  ,

  sanat

  ,

  Vine

  ,

  Aile

  ,

  Lüks

  ,

  Ünlü

  ,

  iletişim

  ,

  doğa

  ,

  yazar

  ,

  psikolog