MHP'den Hülya Avşar'a: O seti başına yıkarız!

MHP'den Hülya Avşar'a: O seti başına yıkarız!
MHP'den Hülya Avşar'a: O seti başına yıkarız!
Hülya Avşar'ın askeri darbe döneminde idam edilen ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu'nun hayatının anlatıldığı 'Veda Mektubu-Ankara Yazı' filminde rol alacak olmasına MHP'den çok sert tepki geldi.

RADİKAL -  Oyuncu Hülya Avşar’ın askeri darbe döneminde idam edilen ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu’nun hayatının anlatıldığı ’Veda Mektubu-Ankara Yazı’ filminde rol alacağı belirtilmişti. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ’Mustafa Pehlivanoğlu’nun aziz hatırasına saygısızlık yapılacağı iddialarına’ ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, "TRT’nin Türk sinemasının 100. yılı nedeniyle desteklediği 33 sinema filminden biri olan ‘Veda Mektubu-Ankara Yazı’nda 1980 askeri darbesinde 22 yaşında idam edilen şehit ülküdaşımız Mustafa Pehlivanoğlu’nun hayatı ve idamın ardından ailesinin yaşadığı dramın beyazperdeye yansıtılacağı basına yansımıştır. Dönemin Başbakanı Erdoğan TBMM kürsüsünden şehidimiz Mustafa Pehlivanoğlu’nun mektubunu işine gelmeyen kısımlarını atlayarak okumuştu. İhtimaldir ki hükümetin arka bahçesi olan Tayyip Recep Televizyonu TRT işine geldiği gibi şehidimizin hayatını beyaz perdeye aktarmayı planlamaktadır. Kendi çocuğuna anne olmaktan uzak bir tipi de şehidimizin annesi rolünde oynatma hadsizliğine soyunan bu kanal bilmelidir ki, şehitlerimizin istismar malzemesi yapılmasına asla müsaade etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Hülya Avşar, idam edilen ülkücünün annesini oynayacak

MALAKAN'IN TRT TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLMESİ SÜRPRİZ DEĞİL


Büyükataman, açıklamasında şunları kaydetti:  " AKP hükümetlerinin ihanet projelerine desteğini her fırsatta açıklayan Hülya Avşar’ın ya da yeni öğrendiğimiz ismi ile Ello kızı Malakan’ın TRT tarafından bu şekilde ödüllendirilmesi elbette sürpriz değildir ancak şehidimiz Pehlivanoğlu’nun annesi rolünün Ello kızı Malakan’a verilmesi elbette kötü niyetli bir yaklaşımdır. Ello kızı Malakan’a yakışacak rol aslında bölücübaşının akrabalarını canlandırması olacaktır. Olmazsa ihanetin diğer sacayağını oluşturan çözüm paketi mucidi siyasilerin akrabaları da Ello kızı Malakan’ın canlandırabileceği rollerdir. PKK ve bölücübaşı ile uzun süredir pazarlık masasında oturan AKP hükümetinin genel seçimlerin yaklaştığı bu günlerde ihanetlerine perde çekmek, gündem değiştirmek üzere piyasaya sürdüğü bu yeni oyun ile sözde kaybedecekleri milliyetçi muhafazakar oyları toparlamaya çalışmaktadır. Ancak hesaba katmadıkları bir husus şehidimizin kemiklerini sızlatacak ve ülkücü milliyetçileri de derinden yaralayacak bu hareketin ters tepeceğidir. Hesabının her şekilde sorulacağıdır. Ülkücülerin neler çektiğini, ülkücünün çilesini romanlarda dahi okumayanlar, ülkücüleri anlamazlar. O dönemlerde biz mücadele ederken top peşinde koşanlar bizim mücadelemizi anlayamazlar. Kimse Milliyetçi-Ülkücü hareketin değerleri üzerinden hesap yapmaya kalkmamalıdır. O setleri hesap sahiplerinin başına yıkarız, altından kalkamazlar. Herkes aklını başına alsın. Türk milleti, Suriye’de vatan toprağını terk edenlere, ecdat yadigârına sahip çıkamayanlara, Ülkücüleri istismar etmeye kalkanlara 7 Haziran’da dur diyecektir." (Medyafaresi)

Senem Kuyucuoğlu Hülya Avşar'ın yanında işe başladı

Ersin Korkut Hülya Avşar'ın konuğu oldu


  http://www.radikal.com.tr/1305887130588711

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kedisero - UNDECLARED50

  Avşarın öyküsü, Tayyibin öyküsüdür (dşn/düşün: ‘badireler’). 2) avşar, büyük oyuncudur. Bana inanmazsanız konservatuvarlı Nurseli İdiz’e sorun.

  Hülya Avşar ülkücü ....Balçovalı - balçovalı

  Yorum yazan arkadaşlar, lütfen iyi okuyup daha sonra yorum yapalım.Ülkücüler AKP propogandası yapılacağı için buna karşı çıkıyor.

  Şiddette tutunanlar. - user877418

  devlet idam edince şehit, terör saldırısında ölünce şehit, görevinin ne olduğuna bakılmaksızın görev başında ölünce şehit, sağcısıda şehit, solcusuda şehit, dikkat edin hülya avşara birşey yaparsanız sanat uğruna oda şehit sayılır:))) .

  - - user864653

  Hülya Avşar popüler kültürün pompaladığı bir ikon, ona sanatçı demek sanata hakarettir. Dalkavukluklarıyla bilinen bir oyuncunun(?), Ülkücü camia açısından büyük önem arz eden bir kişiyi canlandırması elbette tepki toplayacaktır. Bazı insanlar kavram karmaşası içinde, demokratik tepkilere terör, teröre demokratik tepki diyenlere boyun eğecek değiliz

  Savcılık ne yapacak? - vemerald

  İlgili savcılık bu açık tehdit ve zorbalık karşısında ne yapacak merak ediyorum. Bu nasıl bir memlekettir?

  kimin için - jumpercoco

  İç güvenlik yasası mhp'liler için değil solcular için çıkartılıyor.Ama emin olun 30 yıl sonra ülkücüler çıkıp biz neler çektik derler. Şİmdi dedikleri gibi.

  Nede olsa tecrübeleri var.. yaparlar. - user1023527

  .. Mhp'ye sorarım ? Hülya Avşar-ın Başına o seti yıkacaksınız ya ? karınlarını kestiginiz, evlerini yaktığınız, bedenlerini parçaladığınız Maraş gibi'mi ? sokaklarını kana buladığınız , bebek, yaşlı, genç insan demeden bedenlerini parçaladığınız çorum gibi'mi ? ekmek kapılarının önünde delik deşik ettiğiniz, sıcak çorbasının başında katlettiğiniz Malatya gibi'mi ?, Diri diri yaktığınız Sivas gibi'mi ? İstanbul da boğarak öldürdüğünüz sekiz genç gibi'mi ? , kolunu kafasını kestiginiz Ramazan fırat gibi'mi ? yoksa Mersinde bir minibüste katledilen Özgecan gibi'mi ? hangisi gibi yapacaksınız ?