Michael'ın 40. yılı

Bir zamanlar albümleri, video klipleri, sahne şovu, kılık kıyafeti, dans figürleri ile pop müziğe yön veren Michael Jackson'ın başı şu sıralar dertte.

İSTANBUL - Bir zamanlar albümleri, video klipleri, sahne şovu, kılık kıyafeti, dans figürleri ile pop müziğe yön veren Michael Jackson'ın başı şu sıralar dertte. 12 yaşındaki bir erkek çocuğunu taciz etmekten suçlanan 46 yaşındaki Jackson'ın davası halen sürüyor. Ama söz konusu davadan bahsetmeyi, 'düşene bir tekme de sen vur'culuğu başkalarına bırakıyor; mevzuya giriyoruz. Jackson, insana 'nereden nereye' dedirten kariyerinde tam 40 yılı devirdi.
İnişleri çıkışları, günahları sevaplarıyla koskoca 40 yılın özeti de, Sony etiketiyle yayımlanan 'The Ultimate Collection' başlıklı koleksiyon albümünde.
Jackson hayranlarının gözünü doyuracak 'The Ultimate Collection' albümü dördü audio CD, biri de DVD olmak üzere beş diskten oluşuyor. Michael Jackson'ın 1969-2004 yılları arasında kaydettiği 'I'll Be There', 'ABC', 'Don't Stop 'Til You Get Enough', 'Bad', 'Billie Jean', 'Thriller' ve 'Black or White' gibi klasikleri; bazıları demo, bazıları da daha önce hiç yayımlanmamış 80'e yakın parçası 'The Ultimate Collection'da bir araya getirildi. DVD'de ise Jackson'ın 'Dangerous' albümü için çıktığı dünya turnesinin Bükreş konserinden alınan, daha önce yayımlanmamış görüntüler var. (Kültür Sanat)
The Ultimate Collection/ Michael Jackson/Sony