'Miller Freshtival'in mekanı belli oldu

'Miller Freshtival'in mekanı belli oldu
'Miller Freshtival'in mekanı belli oldu

Kendine özgü sesiyle tanınan Mika, bu seneki festivalin en ilgi çekici ismi.

Miller'ın bu yıl ikincisini düzenlediği müzik ve sanat festivali 'Miller Freshtival', hereketli programıyla 29 Mayıs'ta Maçka Küçükçiflik Park'ta.

İSTANBUL - Öğle saatlerinden itibaren yerli-yabancı pek çok grup ve DJ’in performans sergileyeceği tek günlük festivalin yıldız ismiyse Mika. Beyrut’ta doğan İngiliz müzisyen Michael Holbrook Penniman yani sahne ismiyle Mika, farklı ses rengi ve piyano çalma yeteneğiyle tanınıyor. Mika’nın yanı sıra gitar ve vokalde Sune Rose Wagner, bas gitar ve vokalde Sharin Foo’dan kurulu Danimarkalı indie-rock ikilisi The Raveonettes, disco-rock’ı farklı tarzlarla harmanlayarak yeni elektronik, disko rock sound’u yaratma fikriyle bir araya gelen New Yorklu Daniel Coll·s ve Sean Marquand’den kurulu The Phenomenal Handclap Band ve Norveçli DJ Prins Thomas Freshtival sahnesine çıkacak diğer yabancı isimler. Türkiye’dense Onur Özdemir, Özdemir Dereli, Cenker Kökten ve Soner özışık`tan kurulu Sakin ve Miller Music Factory’nin 2009 elektronika kategorisi birincisi Fuji Kureta, alternatif rock birinci N.A.K.I.T ve DJ kategorisi birincisi Junior ve No Frost’da DJ setleriyle sahnede olacak.

Kapılarını 14:00’ten itibaren müzikseverlere açacak olan festival Miller tarafından Pozitif ve İKSV’nin işbirliğiyle düzenleniyor. Miller Freshtival’in biletleri ise Biletix üzerinden satışa çıktı. (Kültür Sanat)