Milliyet Sanat'a TÜYAP'tan ödül

Ekim ayında İstanbul sanat ve kitap fuarlarına teslim olacak. Bu yıl beşincisi düzenlenen Kitap Dünyası Fuarı 2 Ekim-10 Ekim tarihleri arasında Dolmabahçe Kültür Merkezi'nde yapılacak.

İSTANBUL - Ekim ayında İstanbul sanat ve kitap fuarlarına teslim olacak. Bu yıl beşincisi düzenlenen Kitap Dünyası Fuarı 2 Ekim-10 Ekim tarihleri arasında Dolmabahçe Kültür Merkezi'nde yapılacak. Fuarın bu yılki
onur konuğu ise Çetin Altan. 130'un üzerinde yayınevinin katılacağı fuarda geçen yılki onur konuğu Oğuz Aral anısına bir anma töreni yapılması planlanıyor. Panel, konferans, ünlü yazarlarla imza günlerinin yanı sıra TRT Caz Orkestrası konserlerinin de yer alacağı fuara giriş ücretsiz olacak.
350'nin üzerinde yayınevi
TÜYAP 23. İstanbul Kitap Fuarı ise ART-İST 2004/ 14. İstanbul Sanat Fuarı ile eşzamanlı olarak 23 Ekim-31 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Beylikdüzü'ndeki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki fuarın onur konuğu ise Gülten Akın. Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle düzenlenecek fuara 'Kültür, Sanat ve Edebiyatta Komşuluk' temasına uygun olarak çeşitli komşu ülkelerin yazar ve yayıncı birlikleri de davet edildi. Türkiye'nin en büyük fuarına 350'nin üzerinde yayınevinin katılması bekleniyor.
TÜYAP Kitap Fuarı'yla aynı mekân ve tarihlerde düzenlenecek ART-İST 2004 kapsamında verilecek ödüller de belirlendi. Fuar danışma kurulu Sanatçı Onur Ödülü'nün Türk resim sanatı ve eğitimine büyük katkıları nedeniyle Fethi Kayaalp'e, Eleştirmen Onur Ödülü'nün ise Semra Germaner'e verilmesini kararlaştırdı. Sanatsever Kurum Onur Ödülü'nün bu yılki sahibi ise 34 yılı geride bırakan, kültür sanat dergiciliğinin köşetaşlarından Milliyet Sanat. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Resim ve Heykel Müzesi de Koleksiyoner Kurum Onur Ödülü'nün bu yılki sahibi. 14. İstanbul Sanat Fuarı'na bu yıl yerli ve yabancı yaklaşık 100 sanat galerisi katılacak. (Kültür Sanat)