'Minnacık' kaçamaklar

Evlilik, aşk, aldatma vb... Yönetmen Peter Chelsom'un 'Minik Kaçamaklar'ı (Town&Country), hayatın bu ciddi alanlarıyla dalga geçiyor.

İSTANBUL - Evlilik, aşk, aldatma vb... Yönetmen Peter Chelsom'un 'Minik Kaçamaklar'ı (Town&Country), hayatın bu ciddi alanlarıyla dalga geçiyor. İki evli çiftin hayatlarını anlatan komedi filmi, oldukça güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip; Warren Beatty, Diane Keaton, Goldie Hawn, Andie MacDowell, Nastassja Kinski ve Charlton Heston.
New York'un tanınmış mimarlarından Porter Stoddart (W. Beatty), evli bir adamdır. Evliliğinin iyi gittiğini zanneden talihsiz adam, komik tesadüfler sonucu karısının (Diana Keaton), gittiği her yerde onu takip ettiğini öğrenir. Diğer taraftan Porter'ın yakın arkadaşı Griffin'in evliliği sona ermek üzeredir. Çünkü karısı Mona, Griffin'i başka bir kadınla beraber yakalamıştır.
O zamana kadar hayatlarında hiçbir sorun olmadığını düşünen bu iki çift, evliliklerini yeniden gözden geçirmeye karar verirler. Ve olanlar olur. Aldatılmanın verdiği dayanılmaz acı içinde kendini yalnız hisseden Mona, gittikçe Porter'la yakınlaşır. Bu durum üzerine ne yapacağını bilemeyen Porter da çareyi en yakın arkadaşı Griffin'i yanına alarak uzaklaşmakta bulur. Kendileriyle kalarak hayatlarını gözden geçirmeyi amaçlayan iki adamın yolları kısa süre sonra başka güzel kadınlarla kesişir ve işler iyice arapsaçına döner...
Dolambaçlı bir film
'Minik Kaçamaklar'ın, karmaşık ve dolambaçlı bir yapısı olsa da filmin yapımcıları bazı evrensel temaları doğru işlediklerine inanıyorlar. Oscar'lı Diane Keaton, bu duruma şöyle açıklık getiriyor;
"Asla 'Buraya kadar, ben bittim' diyen kadın olmak istemiyorsunuz. Ancak seks öyle bir şey ki, uzun süreli evliliklerde aldatma mutlaka oluyor!"
Genellikle 'sakin' karakterlere hayat veren Andie McDowell ise, Porter'ın hayatına zorla giren çılgın bir mirasyediyi oynama teklifini hiç düşünmeden kabul etmiş. (Kültür Sanat)