Misafir ol, gel Bach'a!

Bu sonbahar Bach, İstanbul'da aramıza karışıp evlerimize kadar girecek! Yanlış okumadınız. Hakan Erdoğan Productions tarafından düzenlenen Bach Günleri'nde bu yıl, kapasitesi 50 kişiyle sınırlı bir ev konseri gerçekleştirilecek.

İSTANBUL - Bu sonbahar Bach, İstanbul'da aramıza karışıp evlerimize kadar girecek! Yanlış okumadınız. Hakan Erdoğan Productions tarafından düzenlenen Bach Günleri'nde bu yıl, kapasitesi 50 kişiyle sınırlı bir ev konseri gerçekleştirilecek. İlk kez 5. Bach Günleri kapsamında gerçekleşecek bu projenin, önümüzdeki yıllarda başka 'ev sahiplerinin de' katılımıyla tüm İstanbul'a yayılması, Bach'ın evlere konuk edilmesi hedefleniyor. Bach Günleri'nin ilk 'ev konseri'nin solisti ise gitarsit Jarmo Julkunen. 21 Eylül tarihinde gerçekleşecek Julkunen konserinin 'adresi', sadece bilet satın alanlara duyurulacak.
18 Eylül Cumartesi günü İstanbul Arkeoloji Müzesi'nde gerçekleşecek Jacques Loussier Trio konseriyle başlayacak 5. Bach Günleri kapsamında ayrıca tarihi orguyla Ville Urponen; Bach'ın sonatlarını yorumlayacak kemancı Laura Vikman; klavsenci, orgcu, orkestra şefi ve müzik uzmanı Bob Van Asperen de yer alıyor. Bach Günleri müdavimlerinin heyecanla bekledikleri konser ise 25 Eylül'de Amsterdam Barok geleneğinin önde gelen ismi, klavsenci, orgcu ve şef Gustav Leonhardt'ın klavsen resitali. Leonhardt neredeyse 50 yıldır Barok öncesi müziğe dair kuramsal ve uygulamalı çalışmaların en yetkin uzmanları arasında yer alıyor. 5. Bach Günleri'nin kapanış konserini ise 27 Eylül'de Hermitage Oda Orkestrası verecek. Atatürk Kültür Merkezi Gişe Tel: 0212 251 56 00 / 373, İnternet adresi: www.heproductions.com (Kültür Sanat)