Mithat Can Özer: En azından kazma mıyız değil miyiz onu görürüz!

Mithat Can Özer: En azından kazma mıyız değil miyiz onu görürüz!
Mithat Can Özer: En azından kazma mıyız değil miyiz onu görürüz!
Başrollerini Şükrü Özyıldız, Hande Doğandemir ve Mithat Can Özer'in paylaştığı 'Herşey Aşktan' adlı filmin çekimleri tüm hızıyla sürüyor. Özcan Deniz'in yapımcılığını Avşar Film'le birlikte üstlendiği ve aynı zamanda konuk oyuncu olarak yer aldığı 'Herşey Aşktan'ın Rumelihisarı'ndaki setine konuk olduk...
Haber: MERVE GENÇ - genc.merve@gmail.com / Arşivi

‘Herşey Aşktan’ filminin Rumelihisarı’ndaki çekimlerine gittiğimizde bisikletle Boğaz turu sahnelerinin çekimini yapan başrol oyuncuları Hande Doğandemir ve Şükrü Özyıldız, az sonra kendilerini Boğaz’ın serin sularına ilk kez bırakacak olmanın heyecanını yaşıyorlar ve iki sahne arasında da sorularımızı yanıtlıyorlar. İlk kez oyunculuk deneyimi yaşayan filmin bir diğer başrol oyuncusu Mithat Can Özer de bugün sahnesi olmamasına rağmen sette...


Hande Doğandemir ve Şükrü Özyıldız.
Senaryosu ve yönetmenliği Andaç Haznedaroğlu’na ait film; bir alışveriş merkezinde çalışan Pelin’in, sevgilisi İlker tarafından evlilik hazırlığındayken aldatılmasıyla başlıyor. Dünyası başına yıkılan Pelin’e yaşadığı hayal kırıklıkları ve intikam dolu serüveninde, yakışıklı bir rock davulcusu olan Burak eşlik ediyor ve bu yol arkadaşlığı Pelin’in aşka ve hayata bakışını da değiştiriyor.

Filmde Pelin karakterini Hande Doğandemir canlandırıyor. Doğandemir; “İlk başta Pelin’in İlker’le olan ilişkisini görüyoruz ama sonrasında da Pelin’in hayatında bir değişim başlıyor ve bu sırada hayatına Burak giriyor. Pelin’i bambaşka bir kadın yapıyor Burak. İlker ve Burak için kötü veya iyi diyemem ama birbirinden zıt iki karakter olduklarını söyleyebilirim. Tüketim toplumuna da göndermeler yaptığımız bir iş aslında. Hikâyeyi biraz da oradan anlatıyoruz” diye anlatıyor filmi.


Şükrü Özyıldız, film için teklifin ilk kez geçtiğimiz yıl vizyonda izlediğimiz ‘Sevimli ve Tehlikeli’ sayesinde tanıştığı Özcan Deniz’den geldiğini ve Deniz’le aralarında verimli sonuçlar aldıkları bir ekip çalışması olduğunu söylüyor. Şükrü Özyıldız, filmde aşkın gerçeğini gösteren, karakteri Burak’ı ise şöyle anlatıyor; “Burak hayat felsefesi derin bir çocuk. Ermiş diye tâbir edebileceğimiz insanlardan. Pelin karakterinin yaşam koçluğunu yapıyor aslında. Dünyevi sorunlarla fazla vakit kaybetmeyen, Pelin’e de bunu aşılayan bir karakter. Pelin depresyondayken onun çok daha özgüvenli hale gelmesini sağlıyor.”

MİTHAT CAN ÖZER: ANNEM OYUNCULUK YAPMAMI İSTİYORDU
Filmin müziklerinde de Sinan Ceceli’yle birlikte imzası bulunan Mithat Can Özer, bugüne kadar oyunculuk konusunda pek çok kez teklif aldığını söylüyor ve projede olma hikâyesini şöyle anlatıyor: “Özcan Deniz aradı beni. Gittim ve görüştük. Güzel bir enerji hissetim orada. Dedim ki bir kere denemekten bir şey çıkmaz. En azından kazma mıyız değil miyiz onu görürüz dedim. Olabilir çünkü, yeteneğiniz yoktur, olmuyordur falan. Seçmelere girdim ve ben kazandım. Annem (Sezen Aksu) istiyordu zaten benim oyunculuk yapmamı. Artık ne görüyorsa bende! Ama ben oyuncular oyunculuğunu yapsın, ayıptır girmeyelim o topa derdim. Sonra ben de dedim bu sefer deneyelim, nasıl olacak görelim.”


Mithat Can Özer
Özer karakteri İlker’i ise materyalist olarak tanımlıyor ve ekliyor: “İlker, Burak’ın tam tersi, biraz sığ bir karakter. Kariyere, arabaya ve eve önem veren bir tip. Zengin bir aileden geliyor. Aslında uyuz bir çocuk ama uyuz olamıyorsunuz bir türlü. Sempatik bir tarafı, şeytan tüyü var. Komik ve eğlenceli bir karakter. Oynaması keyifli. İlk filmim ve çok keyif alıyorum, ekip çok iyi. Gülmekten öleceksiniz izlerken, biz bazen gülmekten oynayamıyoruz!”

Sürpriz isimlerin de yer aldığı filmde fantastik dokunuşlar da yer alıyor. ‘Herşey Aşktan’, yönetmen Andaç Haznedaroğlu’nun deyimiyle; insanların aldatılma durumlarında başına gelen olaylarla dalga geçmek üzerine bir film. Mesela filmde aldatıldığını öğrenen Pelin; bir binanın tepesine çıkıyor ve kafasına kuş pisliyor, ardından da düşüyor ama ölmüyor! Bu filmdeki fantastik sahnelerden sadece biri.


Filmde gerçeğe yakın çok önemli sözler olduğunu söyleyen Haznedaroğlu, izleyicinin de en çok bunu seveceğini düşünüyor ve ekliyor; “İnsanları eğlenceli bir şekilde gerçeğe yaklaştıran bir aşk filmi. İnsanların aşkla ilgili sanal zaaflarıyla dalga geçmek adına bir film. ‘Hayatta ne yaparsan ne olur?’ üzerine düşündüğüm ve yazdığım bir senaryo bu. Yalan dolan aşklar yerine o aşkın gerçeği nasıl olur? İnsanlar böyle her gün uyanıp sevgilim bana aşkla bakacak zannediyor ya, ama hayatta gerçek öyle değil. Film işte o hayal ve gerçek arasındaki farkı anlatıyor. Eğlenerek çıkacak izleyici filmden.”
Çekimleri 20 gün daha devam edecek ‘Herşey Aşktan’ın vizyon tarihi henüz belli değil.