Modern Sinema Amsterdam'a konuk

Modern Sinema Amsterdam'a konuk
Modern Sinema Amsterdam'a konuk
İstanbul Modern Sinema, eylül ayında Mannheim ve Amsterdam'a konuk oluyor.

Küratörlüğünü İstanbul Modern Sinema ’nın yöneticisi Müge Turan’ın yaptığı uzun metrajlı filmler, kısa filmler ve video sanatından örneklerin yer aldığı ‘Turkish Beat’ programı 20-26 Eylül tarihleri arasında Amsterdam’da gösterilecek.

Yeni Türkiye sinemasının önde gelen yönetmenlerinin son iki yılda çektiği ilk ve ikinci filmlerinin gösterileceği programın açılışı 20 Eylül Perşembe akşamı, Pathé Tuchinski’de ‘Bizim Büyük Çaresizliğimiz’in gösterimiyle yapılacak.

Programda ayrıca Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan’ın yönettiği ‘Babamın Sesi’; Raşit Çelikezer’in ‘Can’; Çiğdem Vitrinel’in ‘Geriye Kalan’; Mustafa Karadağ’ın ‘Vücut’; Sedat Yılmaz’ın ‘Press’ ve Hany Abu-Assad, Stefan Arsenijevic, Aida Begic, Eric Nazarian, Stergios Niziris, Omar Shargawi ve Josefina Markarian’ın yönettiği ‘Unutma Beni İstanbul’ filmleri de gösterime sunulacak. Program dahilindeki bir başka etkinlik ise 20-23 Eylül tarihlerinde Mannheim’da gerçekleşecek Bermuda Shorts Uluslararası Kısa Film Festivali. Festivalde Metin Akdemir’in ‘Ben Geldim Gidiyorum’u, Ertuğ Tüfekçioğlu’nun ‘Direk Aşk’ı ve Mesrure Melis Bilgin’in ‘Tetrist’i gösterilecek.