Moğollar'ın acı kaybı

Moğollar'ın acı kaybı
Moğollar'ın acı kaybı
Efsane baterist Engin Yörükoğlu, Bodrum'daki evinde vefat etti


Yaşar ANTER

MUĞLA - Moğollar grubunun kurucularından ve baterist 65 yaşındaki Engin Yörükoğlu, Muğla'nın Bodrum İlçesi'nin Kızılağaç Köyü'ndeki evinde vefat etti.

Yörükoğlu, 1998 yılında satın aldığı evinde bugün saat 10.35'te hayata gözlerini yumdu. Yörükoğlu, bir süredir akciğer kanseri tedavisi görüyordu. Yörükoğlu'nun yanında yeğeni Aslı Yörükoğlu kalıyordu.

Bodrum Devlet Hastanesi'nden Opr. Dr. Ergun Kaçar, Yörükoğlu'nun kanser rahatsızlığına bağlı solunum yetmezliği ve kalp durmasından vefat ettiğini açıkladı.

Engin Yörükoğlu, son olarak Moğollar'ın Bodrum'da verdiği konseri, hasta yatağından kalkarak izlemeye gitmişti.

ENGİN YÖRÜKOĞLU KİMDİR?
1945’te İstanbul’da doğdu. Müziğe 1963 yılında Gölcük’te Siyah İnciler grubuyla başladı. Daha sonra Selçuk Alagöz’ün grubuna girdi.Bu grupta ileride Moğollar’ı beraber kuracakları Cahit Berkay’la tanıştı. Moğollar’la gittiği Paris’te gruptan ayrıldı. Daha sonraki yıllarda Cahit Berkay ile Paris’te çeşitli çalışmalar yaptı. Ayrıca Jazz müziğine yöneldi. Çeşitli triolar ve Quartetler kurdu. 1991’de Türkiye’ye dönen Yörükoğlu, İstanbul/ Beyoğlu ’nda Jazz Stop isimli bir Jazz ve Rock kulübü ve Bodrum Kızılağaç köyünde de bir restaurant açtı. Jazz Stop adlı barını 2006 yılında devrettti. Yaklaşık 5 yıl önce akciğer kanserine yakalandıktan sonra Bodrum Kızılağaç’taki evine yerleşmişti. (dha)


    ETİKETLER:

    Beyoğlu