Mogwai ile yolculuğa hazır mısınız?

Mogwai ile yolculuğa hazır mısınız?
Mogwai ile yolculuğa hazır mısınız?
Yoğun melodiler içeren parçalarıyla izleyenleri zihinsel yolculuğa çıkaran post-rock'ın İskoçyalı temsilcileri Mogwai, 13 Şubat Cuma akşamı Volkswagen Arena'da hayranlarıyla buluşacak.

90’ların ikinci yarısında Glasgow’dan dünyaya seslerini duyurmaya başlayan ve kısa sürede post-rock’ın vazgeçilmez grupları arasına giren Mogwai, 13 Şubat Cuma akşamı akustiği ve ambiyansıyla İstanbullu müzik severlerin yeni gözdesi Volkswagen Arena’da hayranlarıyla buluşuyor.
20 seneyi aşkın süredir özellikle de rock’ın alternatif yüzünün saygın grupları arasında yer alan Mogwai, “cosmic post-rock” olarak tanımlanan müziğinde, melodik bas yapısı ve efektleri özenle kullanarak, yarattığı dinamik kontrast ile dinleyenleri her parçada zihinsel bir yolculuğa çıkarıyor.
Pozitif Live’ın düzenlendiği Mogwai konserinin biletleri 6 Ocak’tan itibaren 55TL - 90TL arasında değişen fiyatlarla biletix.com adresinden satın alınabiliyor.

Mogwai hakkında

Yaklaşık 20 senedir aktif olarak müzik yapan Mogwai, kariyerlerine tam 8 albüm ve 12 EP sığdırdı. 1995’te piyasaya sürdükleri ilk albümleri “Mogwai Young Team”in ardından 98 tarihli “Come On Die Young” ile İngiltere müzik listelerinden 29 numaraya yükselen grup, kısa sürede adını tüm dünyaya duyurmayı başardı.
Albüm listelerinde aralıksız yükselen albümlerine 2000 senesinde gruba o güne kadarki en büyük başarısını kazandıran “Rock Action” eklendi. İngiltere’de bir numaraya yükselen albüm grubun alışılmış elektro gitar ağırlıklı müziğinin öncesine göre değiştiği daha fazla elektronik öğenin yer aldığı bir albüm olarak da dikkat çekti.
Mogwai bu albümün ardından 2006’da ünlü besteci Clint Mansell ile birlikte Darren Aronofsky imzalı “The Fountain” için film müzikleri hazırladı. Hemen ardından Douglas Gordon’ın “Zidane: A 21st Century Portrait” adlı belgeselinin müziklerini yaptılar.
Glasgowlu grup 2010’da müzikal kariyerlerinde canlı konser kayıtlarının bulunduğu ilk albümleri “Special Moves”u piyasaya sürdü. Hemen ardından Young Team prodüktörü Paul Savage ile anlaşarak “Hardcore Will Never Die, But You Will” ünlü plak şirketi SubPop etiketiyle dinleyiciyle buluştu. 2014 başında raflarda yerini alan grubun elektronik altyapıya daha fazla ağırlık verdiği son albümleri “Rave Tapes”in ardından yine bu albümden seçilmiş 3 parçanın farklı isimler tarafından yapılmış yorumlarının yanında, 3 yeni bestenin yer aldığı “Music Industry 3, Fitness Industry 1” yayınlandı.