Morrissey 7 Aralık'ta İstanbul'da

Morrissey 7 Aralık'ta İstanbul'da
Morrissey 7 Aralık'ta İstanbul'da
Beklenen Morrissey konseri 7 Aralık Pazar akşamı Volkswagen Arena adını alan Black box'ta gerçekleşecek.

Alternatif rock müziğin en önemli gruplarından The Smiths’in vokalisti, yaşayan efsane Morrissey, Avrupa turnesi kapsamında Türk hayranları için 7 Aralık 2014 Pazar akşamı Volkswagen Arena’da sahne alacak. Volkswagen ana sponsorluğunda, Pozitif Live tarafından düzenlenen konserde, Morrissey son albümünün ikinci single’ı olarak yayınlanan ve İstanbul ’un karmaşık ve kaotik sokaklarının duygusunu veren, cigar-box gitar ezgileri ve şehrin sokaklarından ses kayıtları içeren “Istanbul” şarkısını da seslendirecek.

Bestelediği parçalarla aşktan sosyal olgulara kadar pek çok konuda manifesto ve öyküler aktaran Morrissey, İstanbul konserinde son albümü “World Peace Is None of Your Business”ten şarkıların yanı sıra hem solo albümlerinden hem de The Smiths ile yaptığı albümlerden hit şarkılarına da yer verecek.

Aykırı fikirleri, protest duruşu ile zaman zaman sansasyona varan açıklamalar da yapsa, 37 yıllık sanat hayatı boyunca birçok kesimin saygısını kazanan ve Rolling Stone Dergisi’nin gelmiş geçmiş en iyi 100 şarkıcı listesinde yer alan Morrissey’in konser biletleri 17- 20 Ekim 2014 tarihleri arasında avantajlı fiyatlarla Biletix’te ön satışa sunulacak.

BLACK BOX, WOLSWAGEN ARENA OLDU
Temmuz ayında açılan Travis, Bob Dylan’ı ağırlayan kentin çiçeği burnunda konser salonu Black Box’ın ismi değişti. İstanbul’un Maslak semtindeki UNIQ İstanbul Kompleksi’nde yer alan merkezin sponsorluğunu Volsvagen üstlendi ve mekanın adı Volkswagen Arena oldu.