Morrissey'den İstanbul'da 'İstanbul'u dinliyorum...

Morrissey'den İstanbul'da 'İstanbul'u dinliyorum...
Morrissey'den İstanbul'da 'İstanbul'u dinliyorum...
Dün gece Volkswagen Arena'da sahneye çıkan rock müziğin dev ismi Morrissey, üçüncü şarkıda "İstanbul'da olmak benim için büyük mutluluk" dedi ve son albümünde yer alan 'İstanbul' şarkısını yaklaşık 5 bin kişilik koro eşliğinde söyledi; şarkıyı "Sevginiz, verdiğiniz ilham ve her şey için teşekkürler" diyerek sonlandırdı.

İstanbul , yılın son büyük konserinde rock müziğin dev ismi Morrissey’i ağırladı. Lojistik nedenlerle 10 gün gecikmeli olarak dün gece gerçekleşen konserde Morrissey, İstanbullu hayranlarına unutamayacakları bir deneyim yaşattı. Morrissey, eski konser görüntülerinden hazırlanan yaklaşık yarım saatlik videoyla başlattığı konserin açılışını, Türkçe “Merhaba” diyerek ‘Suedehead’ şarkısıyla yaptı. Üçüncü şarkıda merakla beklenen o an geldi: “İstanbul’da olmak benim için büyük mutluluk” diyen Morrissey, son albümünde yer alan şahane ‘İstanbul’ şarkısını Volkswagen Arena’yı dolduran yaklaşık 5 bin kişilik koro eşliğinde söyledi, şarkıyı “Sevginiz, verdiğiniz ilham ve her şey için teşekkürler” sözleriyle sonlandırdı.
Konser sırasında sahne önündeki hayranlarını sahneye çekip kucaklaşarak İstanbul sevgisini gösteren ve izleyicilerle arasında müthiş bir bağ kuran Morrissey, bu konserin diğerlerinden çok daha özel olduğunu hissettirdi. 

FOTOĞRAFLAR: MUHSİN AKGÜN


Rolling Stone dergisinin gelmiş geçmiş en iyi 100 şarkıcı listesinde yer alan Morrissey, konserde son albümü ‘World Peace Is None of Your Business’ın yanı sıra The Smiths ile yaptığı albümlerden hit parçalarına da yer verdi. Volkswagen’in ana sponsorluğundaki konserin bitiminde yine hayranlarından birini sahneye alarak kucaklaşan Morrissey, kapanışı müthiş ‘Everyday is like Sunday’ parçasıyla yaptı.


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Rock

  ,

  Gece

  ,

  Lojistik

  ,

  Konser

  ,

  Volkswagen