MTV Lady Gaga ödülleri!

MTV Lady Gaga ödülleri!
MTV Lady Gaga ödülleri!

Lady Gaga, sekiz ödülü kadar kıyafetiyle de gecenin konuşulan ismiydi.

LOS ANGELES - Son dönemin pop yıldızlarından Lady Gaga, önceki gece düzenlenen MTV Video ve Müzik Ödülleri törenine sekiz dalda ödül ve her zamanki gibi sıradışı kıyafetiyle damgasını vurdu. Los Angeles’taki Nokia Tiyatrosu’nda gerçekleşen gecede, fütüristik video klibi ‘Bad Romance’ yılın videosu ödülünü kazanan Lady Gaga, ayrıca en iyi kadın videosu, en iyi pop videosu, en iyi dans videosu ve en iyi koreografi ödüllerine layık görüldü. R&B sanatçısı Beyonce Knowles’un yer  aldığı hapishane temalı videosu ‘Telephone’ ile en iyi uyum ödülünü de kucaklayan sanatçı, 1986’da yine bir gecede sekiz ödül kazanan ünlü Norveçli rock grubu A-ha’dan bu yana en çok ödül kazanan sanatçı oldu.
Törende topladığı ödülleriyle olduğu kadar kırmızı halıda boy gösterişiyle de konuşulan Gaga, arkadan iç çamaşırını gösteren elbisesiyle de gecenin tartışmalı isimlerindendi.
Sekiz dalda ödüle aday gösterilen gecenin bir diğer iddialı ismi Eminem ise ‘Not Afraid’ şarkısıyla sadece iki dalda ödülün sahibi olabildi. Gecede birden fazla ödül kazanan ikinci sanatçı olan Amerikalı rap yıldızının New York’a yolculuğu nedeniyle ödüllerini almadan töreni terk ettiği gözlemlendi. Eminem’in ödüllerini model Sofia Vergara aldı.  

Eminem-Rihanna düeti
Darren Aronofsky’nin ‘Requiem for a Dream’ filmindeki performansıyla çıkış yapan Jared Reto’nun rock grubu ‘30 Seconds to Mars’ın en iyi rock videosu ödülünü aldığı gecede, YouTube’taki performansıyla keşfedilen genç yıldız Justin Bieber, rap yıldızı Ludacris ’i canlandırdığı ‘Baby’ adlı videosuyla en iyi sanatçı seçildi.
Muse, The Black Keys, Jay Z, Alicia Keys’in teknik kategorilerde ödül kazandığı tören, yıldız isimlerin performanslarıyla göz doldurdu. Yılın en iyilerini buluşturan gecede, Eminem’in Rihanna ile yaptığı düetin yanı sıra Usher’ın ışık şovuyla desteklenen sahne performansı ilgiyle izlendi. 

Eminem’e iki ödül
Yılın videosu: Bad Romance, Lady Gaga
En iyi sanatçı: Justin Bieber
Hip Hop video: Not Afraid, Eminem
Pop video: Bad Romance, Lady Gaga
Erkek video: Not Afraid, Eminem
Kadın video: Bad Romance, Lady Gaga
Rock video: Kings and Queens,
 30 Seconds to Mars
Dans video: Bad Romance, Lady Gaga
Uyum ödülü: Telephone, Lady Gaga,  Beyonce

(Kültür Sanat)


  ETİKETLER:

  Beyonce

  ,

  sanat

  ,

  MTV