Muhammet Uzuner'in rol aldığı İngiliz filmi de Venedik'te

Muhammet Uzuner'in rol aldığı İngiliz filmi de Venedik'te
Muhammet Uzuner'in rol aldığı İngiliz filmi de Venedik'te

FOTOĞRAF: MUHSİN AKGÜN

"Bir Zamanlar Anadolu'da" filmiyle tanınan Muhammet Uzuner'in rol aldığı İngiliz yapımı 'Light Years' adlı film de 72. Venedik Film Festivali'nin Eleştirmenler Haftası bölümünde yarışacak.

Hürriyet’te yer alan habere göre Nuri Bilge Ceylan’ın Cannes’da jüri büyük ödülü kazandığı “Bir Zamanlar Anadolu’da” filmiyle uluslararası arenada da dikkat çeken Muhammet Uzuner’in rol aldığı İngiliz yapımı “Light Years” adlı film, 2-12 Eylül arasında düzenlenecek 72’nci Venedik Film Festivali’nde dünya prömiyeri yapacak.

Emin Alper'in politik filmi 'Abluka' Venedik'te ana yarışmaya seçildi

Uluslararası Film Eleştirmenleri Haftası bölümünde yarışacak Esther Campbell’in yönettiği filmde Uzuner, İstanbul ’da tanıştığı bir İngilizle evlenerek yaşamına İngiltere’de devam eden Türk bir mühendisi canlandırıyor.
Biraz şans biraz doğru sezgi

Daha önce rol aldığı “Bir Zamanlar Anadolu’da” filmiyle Cannes Film Festivali’nde katılan Uzuner, “Filmin yönetmeni Esther Campbell, beni rol aldığım ‘Bir Zamanlar Anadolu’da da izlemiş ve DEE rolü için çok uygun bulmuş. Bana ulaştıklarında çok heyecanlanmıştım. Senaryoyu okuyunca hem hikayenin bütününden hem de oynamam istenen karakterden çok etkilendim ve hemen kabul ettim. Cannes Film Festivali’nden sonra bu kez yabancı bir yapımla yine Avrupa ’nın en önemli festivallerinden biri olan Venedik Film Festivali’nde olmaktan çok mutluyum” diye konuştu. (Hürriyet)

FOTOĞRAF: MUHSİN AKGÜN