Müjdat Gezen orkestra yönetti

Müjdat Gezen orkestra yönetti
Müjdat Gezen orkestra yönetti
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası'nın '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' özel konserinin konuk sanatçısı, bu yıl sanat yaşamının 50'nci yılını kutlayan ünlü tiyatrocu Müjdat Gezen oldu


Recai GÜLER

BURSA –Konserin ikinci bölümünde senfoni orkestrasına şeflik yapan Müjdat Gezen, Unicef Kanada İyi Niyet Elçisi Steve Barakatt’ın bestelediği ‘Unicef Marşı’nı yönetti.

Fethiye Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserin ilk bölümünde Şef İnci Özdil’in yönettiği Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Johann Strauss’un ‘Mavi Tuna Valsi’nden, Ulvi Cemal Erkin’in ‘Köçekçe’sine, Brahms’ın ‘Macar Dansları’ndan Ferit Tüzün’ün ‘Esintileri’ne kadar geniş bir müzik yelpazesini müzikseverlerle buluşturdu.

Konserin bu yılki onur konuğu ise tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen oldu. Konserin ikinci bölümünde sahneye orkestra şefi olarak çıkan Gezen, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın seslendirdiği ‘Unicef Marşı’nı yönetti. Bursa’da ilk kez seslendirilen bu marşı yönetmenin mutluluğunu yaşadığını söyleyen Gezen, daha sonra adını taşıyan Müjdat Gezen Sanat Merkezi öğrencileri ve izleyenlerle birlikte ‘10'uncu Yıl Marşı’nı seslendirdi. (dha)