Mummenschanz İstanbul'a gelecek

Mummenschanz İstanbul'a gelecek
Mummenschanz İstanbul'a gelecek
Dünyanın en ünlü pandomim tiyatro grubu Mummenschanz, 10-11 Nisanda İstanbul Devlet Tiyatrosu Cevahir Sahnesi'nde gösteri sunacak.


Dünyanın hemen hemen her ülkesinde sahne alan İsviçreli tiyatro grubu Mummenschanz, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetmenliği etkinlikleri kapsamında İsviçre Büyükelçiliği ve Türkiye Devlet Tiyatroları desteğiyle İstanbullu sanatseverlerle buluşacak.

Replik ve müzik içermeyen eserleriyle Broadway’de 3 yıl boyunca sahne alan tek pandomim tiyatro grubu olan Mummenschanz’ın, 10 ve 11 Nisanda İstanbul Devlet Tiyatrosu Cevahir Sahnesi’nde gerçekleşecek gösterinin 7,5 ve 12,5 lira olan biletleri Biletix aracılığıyla satışa sunuldu.

Mummenschanz, kurulduğu 1972 yılından bu yana Broadway’in Bijou Tiyatro Sahnesi de dahil olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde sahne aldı. İsviçreli tiyatro grubunun, maskeler, çarpıcı kostümler, özel ışıklandırmalar ve mimlerle sahneye koyduğu gösterileri, 7’den 70’e her kesimden seyirciye hitap ediyor. Gösteriler, pandomimin sessizliğinde, seyircileriyle özel diyaloglar kuruyor. (aa)